[]

rss ile haber verisi çekme

merhaba,

bir önceki duyurumda da bahsetmiştim. 20 yıllık kadın cinayetlerinin paternini oluşturacağım hocamla. sormak istediğim soru şu, RSS ile veri çekmem gerekiyor bu verileri çekerken kadınları öldüren kim, hangi şekilde öldürmüş vs gibi gruplamalara da ihtiyacım var. rss ile bunu yapmam mümkün mü?

Kafam çok karıştı acil yardım :(

 
Hayır. RSS sadece haberi size getirir, haber metnini okuyup datayı yine sizin düzenlemeniz lazım.


  • plutongezegendegilmi  (09.10.19 18:13:39) 
@plutongezegendegilmi Çok teşekkür ederim. 2000-2019 arası verileri nasıl çekeceğim peki. Araştırdım ama bir türlü bulamadım onu


  • Sakinolmamlazim  (09.10.19 18:28:18) 
rss öyle bir şey değil.
tek bir kaynak değil.
özel olarak kadın cinayetleri haberleri paylaşan bir yer bulmanız lazım. oranın da rss sunması lazım.
rss sunsa dahi bunlar limitli şeyler. atıyorum son 50 içerik vardır. bütün içerikler yoktur zira anlamı yok. rss üzerinden içerik sınırlı sunulmuş olabilir. rss özet sitede ise tam haber olabilir.
  • denek hayatım  (09.10.19 19:45:24) 
Hocam en iyi şansınız www.anitsayac.com sitesinden crawler yazıp data çekmek. Bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa bana mesaj atabilirsiniz.


  • plutongezegendegilmi  (09.10.19 19:50:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.