Dark mode gözü yormuyor mu?

Sözlükte başladığında denemiştim, ilk orada gözümün feriştahı sevildi diye eskiye dönmüştüm. Şimdi bakıyorum instagram, twitter vs dark mode oldu. Bu olay gözü yoran bir şey değil mi, neden bunu default olarak sundular?

Daha az şarj tüketiyor bir de siyah üstüne beyaz daha rahat okunuyor benim açımdan. Çok bir olaymıi gibi büyütülmesi saçma altı üstü tema geldi yani.

  • bahoho  (09.10.19 14:29:41)
Yok yav ne alakası var :) Bence hoş, güzel şarjı az tüketiyor diyorlar

  • top_secret  (09.10.19 14:31:42)
Gunduz tercih etmiyorum. Gun isiginda siyah zemin ustu beyaz yazilari okumasi zor oluyor. Aksam eve girince etkinlestiriyorum mutlaka. Ozellikle Reddit, sozluk gibi cok vakit gecirdigim sayfalarda.

edit: sarj tuketiminde tasarruf sadece OLED ekranli cihazlar icin gecerli. Her piksel kendisini aydinlattigindan siyahlari o pikseli aktif hale getirmeyerek veriyor OLED ekranlar. Boylece pil tuketiminden tasarruf etmis oluyorsunuz.
  • voyager 1  (09.10.19 14:32:22 ~ 14:35:36)
Karanlıkta iyi oluyor. Çok parlatmıyor ortalığı. Şarj olayı da amoled ekranlar için sadece. Diğerlerinde aynı şarjı yer

  • glamdr1ng  (09.10.19 14:34:27)
bence de genel olarak uygulamaların dark mode'larının tasarımları daha kötü ve göz yoruyor.

bu arada böyle dedim ama sözlüğü ben de dark mode'da kullanıyorum. o kesinlikle daha iyi.
  • tepedeki psychedelic adam  (09.10.19 14:46:12 ~ 22:27:25)
flux kullanın derim

  • superb  (09.10.19 14:47:20)
Özellikle karanlıkta iyi oluyor +1
Dark modu olan her şeyi sürekli dark kullanıyorum, beyaz beyaz parlamasından daha iyi geliyor bana.

Edit: instagram'a da mı dark gelmiş? Nerede, bi göstersenize bana?
  • kobuzchu kiz  (09.10.19 14:47:29 ~ 14:48:32)
@kobhuzcu güncelleyince değişiyor...

  • her giriste sifresini unutan adam  (09.10.19 15:28:29)
@superb flux nedir?

  • her giriste sifresini unutan adam  (09.10.19 15:29:39)
sozlugu dark mode seviyorum, twitter'i dark sevmiyorum. sozlugun dark mode'u daha rahat okunuyor, twitter ise siyah fonda fotograflar vs. kayboldugu icin daha zor okunuyor bana gore.

  • in vino veritas  (09.10.19 16:08:43)
o degil de eskiden ne guzel obsessed with blue vardi. gelmis gecmis en guzel temaydi.

  • the end of time  (09.10.19 17:31:33)
justgetflux.com
şu program
ekran ışığını ayarlıyor günün saatlerine göre
en başta kullanmak zor ama alışınca çok rahat ediyor insan
  • superb  (10.10.19 10:46:24 ~ 10:46:30)