Dizüstü bilgisayar tavsiyesi - Linkteki bilgisayarın fiyatı uygun mudur?

Yeni bir dizüstü bilgisayar almam lazım, bir süreliğine yurtdışına (İsrail) taşınacağım, fiyatlar da benzer gibi orada, o nedenle oradan alayım diyorum.

Bilgisayardan beklentilerim:
- Normal günlük internet, MS Office, programlama
- Ara sıra netflix, film
- Oyun oynamayı düşünmüyorum.
- Ekranı düzgün olsun
- Hafif olması da tercihim, ki hafif bilgisayar sevdiğim için 15 yerine 14 inç almayı düşünüyorum.

Fiyat/performans olarak baktığımda da, bütçeme de uygun diyebileceğim şu ksp.co.il bilgisayarı buldum. Fiyatı da Türkiye'ye çevirince 5,250 lira ediyor.

Sizce bu bilgisayar nasıl? Bu bilgisayarı oradan alma fikri mantıklı mı sizce? Türkiye'de bu modelin aynısından bulamadım ama Vatan'da şu www.vatanbilgisayar.com var, ama fark ettiğim bu bilgisayarın ekran kartı daha iyi sanırım harici çünkü. Ben de oyun vs oynamayacağım için benim için fark etmiyor.

Bu durumda ne tavsiye edersiniz bana?

klavye ve garanti sorun olmayacaksa alınabilir
ben macbook kullanma taraftarıyım genel olarak, size hitap etmiyor sanırım?

  • superb  (09.10.19 14:48:46)
sevgili hocam
oyun oynamayacaksan
zenbook vs. onlardan al i5 islemcili sana yeter
ram 8 gb
ssd tak
yürü
mac olayına girme pahalı
  • kingcyrax  (09.10.19 18:12:34)