yazıcı için muadil kartuş alınır mı?

eski yazıcımı (hp deskjet) tozlu raflardan çıkartıp ders notlarımın çıktısını almak istiyorum..
yani evde kullanım için "siyah" kartuş almak istiyorum..
orjinal kartuşlar çok pahalı diye piyasa muadil kartuş kaynıyor..

hatta "orjinal siyah kartuş" parasına "muadil siyah + renkli kartuş" alabiliyorsun..
muadil kartuşların performansları nasıl sıkıntılı mı?

kullanıcı yorumlarını merak ediyorum aslında..

edüt:
yazıcı bu -> pasteboard.co

Ben emektar c4280 'i uzun süre muadil ve kartuş doldurmak suretiyle kullandım. Bana bir problem yaşatmadı emekliye ayırana kadar ama size de yaşatmaz diyemem.

  • dr doofenshmirtz  (09.10.19 14:17:56)
yazıcıdan yazıcıya muadil mürekkep/toner kullanımı ile ilgili farklılıklar var. marka model yazıp aratın muadil kullanımı ile ilgili derdi tasası olan varsa bulursunuz.

  • co2s2  (09.10.19 14:19:41)
Üzerindeki kartuş da hala kullanılıbilir belki, çok sıcak olmayan bir suya memesini batırıp kurumanın çözelmesini bekleyin.

Kuruyup donan mürekkep çözüldükten sonra bir kaç sayfa bozuk yazar ama sonra düzelir, tekrar tekrar doldurabilirsiniz.

Evet muadil de her türlü iş görüyor çoğu yazıcıda, GG veya N11 gibi bir yerden alır takar çalıştırırsınız. Uyumsuzsa iade edersiniz.
  • John Bloor  (09.10.19 15:39:03)
Güzelim yazıcıyı heba ettim. Bir gün bozulacak diye düşünerek kullan.

  • sutlu nescafe  (09.10.19 16:19:44)
@John Bloor

yazıcının içindeki kartuşların mürekkebi bitmek üzere diye uyarı veriyor..
test baskısı aldığımda mürekkep can çekişiyor gibi çizik çizik boşluklar oluyor..

@sutlu nescafe yazıcı nasıl heba oldu.. bu muadillerin öyle riskleri mi var yani?
  • strobist  (09.10.19 17:21:22)
doldurulan kartuşlardan almıştım. bittikçe dolduruyordum. kartuşu takıp çıkartıyordum birgün yuvası bozuldu. hp officejet 6700 vardı.

  • sutlu nescafe  (09.10.19 18:47:20)
www.youtube.com

o değil de, benim yazıcının kartuşlarını doldurmak çok basitmiş yaa..
öyle bi sürü aparata da gerek yokmuş..
yarın ilk işim gidip (videodaki gibi) mürekkepler almak olacak :)
  • strobist  (10.10.19 03:33:56)