[]

Öğrenim Kredisi Ödeme Emri

Merhaba.

Dün öğrenim kredisi ile ilgili ödeme emrini getirdiler imzalayıp aldım ancak bunu ödeme durumum yok şu anda. Halihazırda işsizim ve bir miktar borcun altındayım. 15 gün içinde ödeyin vs falan yazmışlar ancak haciz maciz yazıp panik ettiler beni.

Ne yapmam gerekiyor bu durumda?

 
erteleme hakkınızdan yararlandınız mı?

bloke gelebilir hesaplarınıza ödemezseniz
  • kablelvuku  (09.10.19 11:52:29) 
imzayı atmışsın geçmiş olsun.

ya belirtilen meblağı ödeyeceksin ya vergi dairesine gidip mevcut borcu yapılandırıp onu ödeyeceksin ya da vergi affına (yahut gittiği yere kadar) kaçmaya devam edeceksin. ödemeyince hesaplara e-haciz geliyor. parayı başka bir hesapta tut.
  • hadsafhada  (09.10.19 11:55:25) 
erteleme hakkımdan yararlandım ancak geçeli çok oldu. şu an bildiğim kadarıyla yapılandırma kampanyası yok. ona rağmen yapılandırıyorlar mı? bir de herhangi bir vergi dairesi olur mu? başka bir ildeyim çünkü.


  • winston  (09.10.19 12:00:48) 
herhangi bir vergi dairesi olur.


  • kablelvuku  (09.10.19 12:09:25) 
kampanyasız yapılandırma yapacaksın,
süreç içinde bir kampanya olursa kalan tutar için o kampanyaya başvuru yapabilirsin.
biraz ödeme yap, yoksa adına açık hesaplara bloke gelebilir.
senin bağlı olduğun (o imzaladığın kağıtta ya da e devlette yazar) vergi dairesine gitmen gerek diye biliyorum ben.
  • jimjim  (09.10.19 12:14:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.