[]

whatsappta durum gizleme

arkadaş anlattı, eşi yanında whatsappa giriyormuş ama onun ekranında çevrmiçi görünmüyormuş. şüphelenmiş. sormuş eşine nasıl bende çevrimiçi değilsin diye, o da güncelleme yapmamışım ya falan deyip önce düzeltmiş sonra bir kaç saat geçince yine gizlemiş. profil fotosu falan da görünmüyor ama yazışabiliyorlar. engellememiş eşini yani. Nasıl yapılıyor bu çevrimiçi olmayı gizleme bilen var mı?
 
normal yoldan böyle bir şey mümkün değil. eğer oluyorsa ek bir uygulama, casus yazılım vs. kullanılması gerekir ki bu işin kurtları birazdan yanıtlayacaktır zaten.

benim merak ettiğim bu olayda takıldığınız nokta nasıl yapıldığı mı? insan eşinden bunu gizleme ihtiyacı hissediyorsa kafa yorulması gereken daha farklı şeyler var gibi sanki :/
  • hadsafhada  (09.10.19 10:33:33) 
@hadsafhada


zannedersem eşine gidip bunun güncellemeyle vs alakası olmadığını(yani yemediğini), kendisinin başkalarıyla rahat konuşmak için kapattığını bildiğini söylemek ve olayı büyütmek için ön hazırlık.
  • sessia  (09.10.19 10:44:52) 
Ek bir uygulama var onu kuruyorsun, Google Now üzerinden whatsappa erişerek mesajları okuyup-gönderme imkanı sağlıyor. Yani interneti kapatıp gelen mesajı okuyup cevap verip interneti tekrar açmak gibi.. böylece kimse sizi "online" durumda göremez.


  • plastic_angel  (09.10.19 11:23:00 ~ 11:23:40) 
uçak modunda diycem ama profil fotosu görünmüyor diyorsun orda patladım.

Valla bence bir güzel aldatma dönerken hala güncellemme vs. mevzusuna takılmak garip.
  • lcha  (09.10.19 11:29:57) 
whatsapp plus diye bir uygulama var kardeşim kullanıyor. sanırım whatsapp'ın kendisine ait değil ve her yerde bulunmuyor. bazı sitelerden indiriyorlar. sizin de dediğiniz gibi çevrimiçiyken diğer insanlar onun çevrimiçi olduğunu görmüyor. o kişi bu programı ya da buna benzer başka bir programı kurmuş telefonuna. orijinal whatsapp'ta bu özellikler yok kesinlikle. bu programlar dışarıdan sanki orijinal whatsapp'mış gibi görünür, kurcalamazsanız anlayamazsınız.

www.hurriyet.com.tr
  • angina pektoris  (09.10.19 12:24:55 ~ 12:26:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.