[]

Android Like Button Yapmak / Dinamik - web servis ile konuşan bir button

Efendim merhaba ben twetter klonu yapmaya çalışıyorum login register bitti twit atıp Recycler içinde görüntüleyebiliyorsunuz.

Fakat cardview içine like buttonu koymam lazım ve her basıldığında sayaç artsın istiyorum.

Bunu başardım fakat uygulama kapandığında sayılar da kayboluyor.
Ben buttona her tıklandığında artan sayıları veritabanına atıp oradan da çekmek istiyorum.

Başka bir yol aklıma gelmedi.

Fakat bunu da nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Çünkü her button için bir mysql de table oluşturmam gerekiyor.

Buda çok saçma tabiki.

Yani tıkandım yardım ederseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

 
işin piri olmamakla birlikte;

atılan her tweet tarzı ileti zaten database'de yer almıyor mu? bu tweetin kaç kere beğenildiğini o tabloda tutabilirsin.

user tablosunda da kullanıcının beğendiği içeriklerin id'sini tutabilirsin. beğenilerim kısmını oradan çekebilirsin.
  • ayin yazari  (09.10.19 09:56:01) 
@ayin yazari - teşekkürler çok mantıklı deneyeceğim. ı love you


  • aristotelesin berberi  (09.10.19 11:27:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.