[]

okunamayan harici harddisk

merhaba,

harici hard diski bir süredir kullanmiyordum, simdi bilgisayara takinca bir kac sorun yasiyorum. söyle ki, bilgisayara kablo ile bagladigimda baglandi uyarisi geliyor ama cok gec okuyor, icindeki klasörleri ve klasörlerin icindeki dosyalari görüyorum ama ya dosyalari hic acmadan kilitleniyor ya da actiktan bir süre sonra yine kilitleniyor. harddiskin icindeki dosyalar cok önemli. bunlari kurtarmak icin kullanimi kolay bir program var midir?

harddisk koruyucu kilif icindeydi, düstügünü sanmiyorum ama darbe almis olabilir. harddisk calisirken o meşhum tık sesi gelmiyor.

 
iş artık program aşamasını geçmek üzere, daha fazla masraf çıkarmadan bir veri kurtarma uzmanına ulaşmanı öneriririm.

ekşi sözlükte bu işi yapan data doktoru firmasının sahibi var, unspokenlies reloaded tavsiye ederim. Bizim şirketin muhasebe kayıtlarını kurtarmıştı sağolsun.

datadoktoru.com
  • kimlanbu  (09.10.19 09:14:17) 
linux bir sistemde dataları kopyalamayı deneseniz


  • seyyar satıcı  (09.10.19 09:18:57) 
easeus isimli bir program buldum, onunla kurtarmaya calisiyorum. cok bad sector olmus, onlari temizleyeyim ondan sonra kurtarabildigimi kurtacagim diyor program.

sonradan ekleme, easeus 70 dolar para istedi. başka bir iki program denedim, onlarla kurtarabildigimi kurtardim. end of the story.
  • proteus  (09.10.19 13:08:57 ~ 12.10.19 18:07:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.