[]

Devit-3 - Ampül & Damla Birlikte Kullanımı

Merhaba Sevgili Mordorlular,


normal aralığı 30-100 gözüken 25-hidroksi vitamin d, bende 12,1 ng/ml çıktığı için doktor:.


- devit-3 300.000 ı.u./ml oral çözelti içeren ampül (bundan 15 günde bir, 1 ayda 2 tane içecek şekilde verdi)

- devit-3 50.000 ı.u/15 ml oral damla (günde 1 kere 5 damla, şişe bitene kadar verdi)

sizce uygun mu verdiği dozlar ve kullanma frekansı? 1 ay sonra tekrar bakılacakmış.


ayda 2 ampül ve her gün 5 damla normal midir?

ekşi'den birkaç suser da ampülün o kadar yüksek dozda yüklenmesinin tavsiye edilmediğini söyledi ama ikilemde kaldım şimdi.

dit: 1 ampül içtim şimdilik. 15 gün sonra da damlasını kullanmaya başlamaya karar verdim aynı anda götürmek yerine. diğer ampülü içmeyeceğim.

 
Az bile önermiş doktor. Bu şekilde hiçbir zararı olmaz.


  • pro9it9is9  (09.10.19 06:07:02) 
benim d vitaminim 6 çıktı. ilk gittiğim doktor sizinki gibi bir tedavi vermişti. benim içime sinmedi almadım. endokrinoloji uzmanı başka bir doktora sordum o artık ampül vermiyoruz diyip 15 ml damlayı haftada bir almamı söyledi. 2 ayda d vitaminim 61 oldu.totalde 6 şişe 15 ml kullanmış oldum. sonra günlük damla kullanmam lazımdı aslında 2 şişe daha ama almadım.


  • lesfeuillesmortes  (09.10.19 10:43:28 ~ 10:43:44) 
hmm. ben 1 ampül içtim şimdilik. 15 gün sonra da damlasını kullanmaya başlamaya karar verdim aynı anda götürmek yerine. diğer ampülü içmeyeceğim. çok teşekkürler


  • goks  (09.10.19 11:31:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.