Soyadımı düzelttirsem mi?

Soyadımda bir yazım hatası var. "İ" olması gereken bir harf "I" olarak yazılmış. Mesela şöyle. DİKKATLİ olması gerekirken DİKKATLI yazılmış. Kulağa kaba geliyor.

2019'un sonuna kadar soyadlarının kolayca değiştirilebilme durumu vardı. Zaman dolmadan ne yapsam diye düşünüyorum.

Kulağa kaba geldiği için ve anlaşılması zor olduğu için düzelttirmek istiyorum. Ama değişiklik de sorunlara yol açıyor mu acaba?

Değiştirenler varsa, görüşlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Kimlik, pasaport, diploma, resmi tüm kurumlar (sgk, vergi dairesi vs.) uğraşmanız gerekecek. tüm bunlar haricinde ailenizle soyadınız farklı olacak. değer diyorsanız uğraşmak zor gelmeyecek diyorsanız değiştirin.

  • naksidil  (08.10.19 21:32:00)
aynı durum vardı (tek harf hatası), bir dilekçe verdim düzelttiler.

hiç bir yerde sorun yasamadım, keşke daha önceki yıllarda da bu kadar kolay olsaydı da okul hayatımda fonetik sorunlarla ugrasmasaydım diyorum.
  • paranoyak kedi  (08.10.19 21:56:15 ~ 21:56:47)
Duzelt gitsin bence. Bir tek sen degilsin isin degistiren.

  • hot potato  (08.10.19 21:58:11)
ben iki ismimden birini çıkardım, böyle tek harf falan değil ciddi bir değişiklik yani baktığında; hiçbir zorluk yaşamıyorum. her şey dijital artık. zaten doğrusu çıkıyor herkesin önüne.

  • kenarortay  (09.10.19 09:30:27)