[]

Sefiller

D&R da Koridor yayınları var Süleyman Doğru çevirmiş ama bu çeviri nasıldır bilmiyorum. 346 sayfa.

En iyi yayınevinin İş bankası ve İletişim olduğu söyleniyor ama biri 1700 sayfa biri 1600 sayfa. Liseye yeni başlayan ve okumayı çok sevmeyen biri için bu kadar uzun sayfa yerine orijinaline yakın zevk veren kısaltılmışını almak istiyorum.

Bizim zamanımızda Timaş yayınları çok güzel kısaltmıştı ama şimdi böyle güzel kısa çevirisi var mı?


Koridor yayınlarını alıp almamak konusunda kararsız kaldım

 
Volkan Yalçıntoklu çevirisini okudum ben iş bankası'ndan. Gözüme takılan bir durum sezinlemedim, gayet akıcıydı 1600 sayfa olması korkutmasın Tolstoy gibi kafa karışıklığına sebep olmaz su gibi içilir. Fakat iletişim'deki çevirinin bir tik daha iyi olduğunu yazanlar var. Eğer üşenmeyip başlarsa kesinlikle iki cildi de bitirir. Okumayı sevmiyor bahanesiyle eksik kalmasın bu eserden.


  • karacigerim vur kadehlere  (08.10.19 18:41:02) 
www.amazon.com.tr
%50 İndirim var kaçırmayın İş Bankası yayınları seti sadece 26 TL ama maalesef kısaltılmış versiyonu değil

  • burya  (08.10.19 19:18:03 ~ 19:19:43) 
Nesrin Altınova çok iyi bir çevirmen. Bulabilirseniz onun çevirisini okuyun. İmge Kitabev'nden çıkmış en son sanırım. Ama şu an tükenmiş. İmge'yi arayıp sorabilirsiniz.


  • santimantal  (08.10.19 21:32:37) 
Ben şuan iş bankası yayını okuyorum 1600 küsür sayfa. Bu tarz uzun romanlarda ana konudan çok sapılıyor buda sıkıyor haliyle. Mesela okuduğum orjinal baskısında waterloo savaşı 50 sayfa anlatılıyor, küçük cosette'nin anne ve babasının son eğlenceleri yine onlarca sayfa sürüyor, filanca manastır be rahibeleri onlarca sayfa anlatılıyor insan bunalıyor tabi. Olay sadece jan valjean ve minik cosette'nin hikayesini okumaksa 350 sayfa olan bence yeterli.


  • mekhanik karpov  (09.10.19 01:11:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.