[]

xiaomi mi band 4

arkadaşlar mi band 3 kullanıyorum, gayet de memnunum.

şimdi mi band 4 çıkmış. renkli ekran, yok müzik değiştirme vs. bunların hiçbiri umurumda değil, lazım da değil.

ama mi band 4'te yüzme takibi varmış. yani egzersizlere yüzmeyi tanımlamışlar, stilleri tanıyıp kaç kulaç atıldığını, ne kadar mesafe yüzüldüğünü falan sayıyormuş.

ben yüzen bir insanım. koşu veya fitness yapmadığım için 3'ün egzersiz modları benim işimi görmüyor. yüzerken denedim, nabzım dışında ölçebildiği bir halt yok haliyle.

mi band 4'ü yüzerken deneyen var mı? yüzme mesafesini, kalori hesabını, kulaç sayısını vs. doğru ölçebiliyor mu? ölçebiliyorsa sırf bunun için almak istiyorum, yıllardır aradığım cihaz çünkü.

 
1 kere denedim. doğru ölçüyor gibi. fakat her gidiş sonrası saatte yönünün değiştiğini belirlemen gerekiyor. saat bunu anlamıyor.

mesela 50 metrelik havuz. 50 metre gidince bileklikte diğer tarafa döndüm diye telefonlardaki açmak için kaydır gibi bir hareket yapıyosun. bu sulu şekilde bazen zor olabiliyor. suda düzgün çalışmıyor çünkü dokunmatiği.
  • tinky winky  (08.10.19 17:46:29) 
yüzmede denedim ben de. 25m'lik havuzda 20 kere gidip geliyorum, hatta ara sıra dinlendiğim filan da oluyor. onu algılamıyor. tur atıyormuşsun gibi sayıyor. kullanım kitapçığından/internetten filan bi bak derim. belki ben kullanamadım.


  • reddoggsaysraffraff  (08.10.19 18:41:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.