eksisozluk nerede host ediliyor?

herhangi bir sitenin nerede host edildiğini bulabilir miyiz? eksisozluk hosting hizmetini kimden alır?

whois.domaintools.com

IP Location : Turkey - Istanbul - Istanbul - Radore Veri Merkezi Hizmetleri A.s.

IP Address : 176.53.43.30 - 3 other sites hosted on this server.
1.eksiseyler.com
2.eksisozluk.com
3.eksisozluk.com.tr
  • krtkartal  (07.10.19 23:17:47)
neden aws gibi bir yere taşınmıyorlar? radore'ye göre daha ekonomik ve güvenilir olmaz mı? sık sık göçüyor burada.

  • biseysorcaktim  (07.10.19 23:20:28)
AWS'de oyle sihirli bir degnek degil. Ayrica self hosted bir sistemi cloud'a tasimak ve bunu iflas etmeden yapmak basit bir islem degildir. Radore'e AWS'e gore eminimki ciddi anlamda daha ucuzdur.

  • compumaster  (07.10.19 23:35:30)
Mevcut kur ile AWS'nin maliyet açısından daha avantajlı olduğu biraz tartışılır.

  • talasas  (07.10.19 23:37:28)
kabin anahtarı sadece sende olduğu sürece veya kabin kilitli ve 7/24 kamera ile kayıt ediliyorsa en güvenli hosting türü co-location denilen tüm makinaların sana ait olduğu sistemdir.

eksisozluk, rh ile güvenlik için ek sözleşmeler bile yapmıştır. aws, azure ile standart onay sözleşmeleri haricinde ek sözleşme yapabileceğini sanmıyorum. azurede zaten co-location hizmeti yoktu, muhtemelen awsde de yoktur.
  • krtkartal  (07.10.19 23:38:50)
aws geçse 3. aya sahibinden satılık sözlük diye ilana çıkar.

  • denek hayatım  (07.10.19 23:42:42)
Araya gireyim:

Ekşi sözlük’ün hosting masrafı aylık (?)/ yıllık (?) ne kadardır?
  • zunkatsar  (07.10.19 23:54:45)
ben para verdiklerini bile düşünmüyorum. radore'nin büyük bir kısmına ortaktır ekşi.

  • Tears of Devil  (08.10.19 01:29:38)
Bende farklı bir soru sorabilir miyim? Ekşinin aylık kazancı ne kadardır? Net kâr tahminen?

  • stillalive  (08.10.19 01:50:56)