[]

Hukuk ve muhasebe sorusu

Mesela şirket olarak bir ihale yaptık. İhaleyi biri kazandı fakat sonradan biz fikir değiştirdik dedik ki kardeşim vazgeçtik bu işi yaptırmıyoruz. Adam da dedi ki ben bu işe başlayabilmek için 500k yatırım yapmıştım ihaleyi kazandıktan sonra. Şirketin hukuk birimi de diyor ki büyük ihtimal kazanacaklar davayı. Biz şirket olarak büyük ihtimal kaybedeceğimiz davaya önceden karşılık falan ayırmalı mıyız?

Şirket sigorta şirketi diyelim.


 
(bkz: menfi zarar)
(bkz: müspet zarar)

  • golgem var iyi ki golgem var  (07.10.19 18:36:31) 
ihale şartnamesine yazarsın ihaleyi açan şirket ihaleyi iptal etme ve sözleşme imzalamama hakkını saklı tutar, ihaleye girmek isteyen isteklilere de şartnameleri okudum kabul ediyorum diye imza attırır, hiçbir şey olmaz. Eğer böyle bir madde varsa şartnamede hiçbir şey isteyemezsiniz.


  • wendyangelamoiradarling  (07.10.19 22:16:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.