[]

Engelli birey için kask önerisi

Arkadaşlar merhaba, kamu kurumunda otizm engellilerle çalışıyorum. Bir engellimiz sürekli kafasına yanaklarına vuruyor. Ellerini sabitlediğimiz zaman duvarlara kafa atıyor. Yüzü hep morluk içinde kalıyor ve işin kötü tarafı bunları yaparken canı acımıyor. Acı eşiği çok yüksek olduğu için aralıksız bir şekilde kendine zarar veriyor. Bu çocuğa zararı minimuma indirmek açısından kask takıyoruz. Ama kaskın yaratacağı terlemeye bağlı enfeksiyon gibi sıkıntılar sebebiyle biraz özellikli bir kask olmasını istiyoruz. Kulaklarını açıkta bırakacak yanaklarını ve kafasının üstünü kapatacak yumuşak dokulu bildiğiniz bir kask var mı?
Çocuk dedim ama 25 yaşında :) 
aklıma direkt boksörlerin kullandıkları geldi.
www.decathlon.com.tr

  • orijinal nick bulamadim  (07.10.19 14:56:13) 
bir arkadasim cocuklarindan birinin kafatasi seklini duzeltmek icin bir sure kask takmisti cocugun basina. yetiskin icin de yaptirilabilir saniyorum benzeri. butce var mi bunun icin?

www.cranialtedavimerkezi.com (bunu rastgele buldum googledan)
  • jimicik  (07.10.19 15:14:20) 
Bütçede hiç sıkıntı yok gerekirse bizzat alırım. Çocuk çok zarar görüyor çünkü. Tepesi açık olanlarda kafasının tepesine vuruyor. Herhangi bir travma gelişebilir diye korkuyoruz


  • etfalmorgu  (07.10.19 15:48:50) 
@jimicik tam olarak aradığım böyle bir şey teşekkür ederim


  • etfalmorgu  (07.10.19 15:49:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.