[]

hastaneden hangi bölüme randevu alınmalı

merhaba dostlar,

2 ay evvel parmağımda derin bir kesik oldu. dikişler alındı falan ama hala parmakta his kaybı yaşanan yerler var. hangi bölüme randevu alınmalı diye bir tanıdığa sorduğumda el cerrahı dedi. mhrs'den baktığımda el cerrahı diye bir bölüm yok. Fizik tedavi'de yok onun benzeri olan Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon var. Bu ikisi aynı şeymidir sizce?

birde ortopedi ve travmatoloji bölümü var. benim durumumda hangisine randevu almak daha mantıklı.

 
büyük üniversitelerde el cerrahisi bölümleri var. fizik tedavi bölümüne randevu alırsanız yönlendirirler.


  • babilbaligi  (07.10.19 12:43:27) 
listede el cerrahisi var ama secilen ile gore degisiyor olabilir

istanbulda gorunuyor. kucuk bir sehirde misiniz?

prntscr.com
  • exlibris  (07.10.19 13:07:35) 
Genel cerrahi olabilir. Benzer bir durum bende de var. Sağ baş parmağımın bir kısmı uyuşuk. Uyuşuk değil de tam sanki uzun süre üzerine oturulmuş ayak gibi. Ben genel cerrahiye gitmiştim hayatını ne derece etliliyor diye sormuştu. Açıkçası bende bir etki yok sadece his olarak rahatsız ediyor dediğimde gerek yok o zaman dedi.


  • elphantgun  (07.10.19 13:12:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.