[]

Mavic Air Göle düştü! Tamiri mümkün mü?

Bugün enteresan birşey oldu. Normalde 18 aydır drone uçuruyorum en ufak bir kazam bile yok. Bugün izmir karagölde drone uçurmak için drone u açtım. Kalibreyi yaptım. Yerden 10 mt kalkınca maksimum seviyede yükseklik uyarısı verdi. Bende ağaçlardan dolayı sanırım diye düşündüm ve yatay da hareket ettirip açık alan olan gölün üstüne getirdim.

20 sn sürmedi havada beklerken birden drone kendiliğinden ileri doğru hareket e geçti kumanda dan hiçbir şekilde kontrol edemedim ve ağaca çarpıp göle düştü.

Neden böyle bişey yapmış olabilir?
Göle girmeye çalıştım ancak yanımda ekipman olmadığı için bulup çıkaramadım. Eğer çıkardığımda tamiri mümkün olur derseniz gidip çıkaracağım. Yoksa üstüne bir bardak su içip kalan parçaları da elden çıkarmaya bakacağım.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

 
DJI Türkiye ye mail at bence. Kanatlar falan kullanılabilir ama para etmez. Gimbal o bilmşyorum.


  • sarcophagus  (06.10.19 22:56:45) 
ilginç bir vaka.
yani aleti nasl bıraktınız hayret. çıkartmadan gitmezdim ben. suyun içinde bu kadar süre kaldığı için muhtemelen geri dönülmez bir hale gelecektir. ama tuzlu su değil bunu da unutmamak lazım.
gimbal tamamen elektronik motor ama o dakika çıkarılsaydı sağlam parçaları olabilirdi.
ben bir kere kırdığım drone'u tamir ettirdim ve uçurmaya devam ettim o yüzden sıkıntı yok derim.
  • ozdek  (07.10.19 00:02:48) 
Garantisi varsa,cihaz kendi sistemsel hatası yüzünden düştüyse yenisi veriliyormuş. Uçuş kayıtlarından anlaşılıyor diyorlar


  • protrek  (07.10.19 00:03:30) 
Sudan çıkarmak için deneme yaptım ancak hava soğuk ve çok hasta oldugum için hipotermi falan geçirme riskini göze alamadım. Ayrıca suyun dibi görünmüyor bataklık mı değil mi belli değil. Bilinçsizce ve ani bir bir kararla geri dönüşü olmayan hatalara sebebiyet vermek hiç bana göre değil.

1 günlük tatlı suda beklemesi ile bir saat beklemesi arasında bir fark yok diye düşünüyorum. Yarın bi gidip şnorkel ile bakacağım. Yakın yerde ve görünüyor ise almayı denerim yoksa sağlık olsun diyip kalan parçaları elden çıkaracağım.
  • al basmadan donu var  (07.10.19 00:13:11) 
tamiri mumkun olabiliyor

www.kadikoydrone.com Semih Bey yardımcı olur
  • Northern Mariner  (07.10.19 02:21:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.