[]

Otellerde koridor sonundaki odalar

Daha az ses olur, sessiz, sakin falan gibisinden ben bunu iyi bir şey sanıyordum, koridor sonundaki oda denk gelince. Bir arkadaşla muhabbet sırasında geçti, otelcilikte bu odalar alt sınıf, ikinci sınıf müşteriye (otelcinin, resepsiyonistin değerlendirmesi) verilirmiş. Atıyorum Tr'den Abdullah ile İngiltere'den James internetten Roma2da standard oda ayırttı, Abdullah'ı koridor sonuna atıyorlar. Ya da esnaf kılıklı biri ile takım elbiseli girdi otele resepsiyona oda sordu esnaf kılıklıyı koridorun sonuna atıyorlar. Böyle bir şey var mı ya da duydunuz mu?
 
Otelden otele göre değişir, ama büyük otellerde normal katlardaki koridor sonu odalar binanın mimarisi nedeniyle suit oda olabilmektedir.

Otellerde sınıf ayrımcılığı genellikle kat-kat yapılır. Oda-oda yapılmaz.
  • malheiros  (06.10.19 20:55:14) 
Yıllarca otelciydim. Böyle bir şey ne gördüm ne duydum.

Acenta müşterisiyse zaten kontratta her tip odanın tanımı olur ve otelci bu standarta uygun davranmak zorundadır. Mesela bazı avrupalı acentalar yangın çıkışından itibaren belli bir mesafenin üstünde ki odaların verilmesini istemez müşterisine. Ya da açık kat planıyla yapılmış ana binadan oda verdirtmez yangın binaya hızlı yayılır diye. Bunların hepside sözleşmeye bağlanır.

Münferit müşteriyse en pahalı oda önerilir ilk etapta ve müşterinin reaksiyonuna göre devam edilir.

Tabii ki yoğun sezonda aksaklıklar olur ama müşterinin tipine başka durumlarda bakılır. Misal eskortla mı gelmiş vesaire ki bu bile otelin müşteri kitlesiyle ilgilidir. Benim çalıştığım hiç bir otel day use oda vermezdi gibi gibi.
  • Phoebe  (07.10.19 00:31:24 ~ 27.11.19 11:20:48) 
arkadaşın mantıksız konuşmuş. her otelin dizaynı farklıdır. binanın odalara bölünüşü, oda tiplerinin konumlandırılışı farklıdır. buraya sabaha kadar birçok detay girebilirim ama gerek yok. ağır boş yapmış arkadaşın.


  • sinek kral  (07.10.19 00:56:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.