ne kadar puan/para/bonus vs kazanıyorsunuz? (Kredi karti)

kredi kartı ile ayda min 3bin harcıyorum. Şu kadar harcamaya şu kadar puan gibi kampanyalara başvurmaz isem nerdeyse hiç puan birikmiyor. Hatta senede 100 lira bile çıkmıyor özellikle belirtilen yerlerden alışveriş etmez isem. Kart world kart bu arada adios premium. Tek güzel tarafı puanların son kullanım günleri geçse de silinmemesi. Başka bir espirisi yok.

Sizin kullandığınız kart/aylık min harcama/yilda kazandiginiz puan nasıl?

Aylık 4-5 arası yıllardır aynı World karttan harcıyorum, belki daha hiç puan kullanmamışımdır henüz. Geçen bi baktım 60 lira puan birikmiş :)

  • msb  (06.10.19 10:55:08)
Kampanyaları takip edeceksiniz, ancak böyle puan biriktiriliyor, DonanımHaber sicakfirsatlardan takip edebilirsiniz. Mesela bu ay Hepsiburada bonus karta 500 harcamaya 75 Bonus veriyor, bana printer lazımdı, gittim hepsiburadadan aldim, 75 Bonus kazandım. Geçen ay Migrosta 200 ustune 50 Bonus veriyordu, ayrıca 150x3 alışverişe 50 Bonus veriyordu, bir başka kampanyası daha vardı, hepsi birleşince toplama 500tlye 200 money ve bonus kazandım. bankaların anlaşmalı olduğu yerlerde harcama yapan puan kazanır, diğer türlü istersen 10 bin harca 5tl Bonus bile birikmez.

Kredi kartinizdan iki ay hic harcama yapmadan beklerseniz harcama yaptırmak için size özel kampanya tanımlayabiliyorlar. mesela 100tl market alışverişi yapın 100 Bonus kazanın vs gibi
  • Tutkun  (06.10.19 11:05:30)
Kampanyaları takip ediyorum ayda 100-200-300 bandında kazanıyorum, değişiyor

  • Kahir ekseriyet  (06.10.19 13:22:13)
Sadece akaryakıttan her ay 30-40 geliyor. Gerisi de takip edecen arkadaşların dediği gibi

  • giovanne  (06.10.19 14:00:27)
@kahir ekseriyet
@giovanne

kartlarınızın adını ve harcama tutarları nedir diye sorsam tekrardan?
  • jamiro  (06.10.19 15:43:11)
Aylık yaklaşık 8-10 bin civarına ayda 3-4 bin mil kazanıyorum, garanti miles and smiles.Bu da her ay bir adet iç hatlar gidiş uçuşu demek oluyor vergiler hariç. Bunun karşılığında yıllık 300 küsür lira kart ücreti ödüyorum. Eğer harcamanız çok değilse ücretsiz kartları tercih etmeniz daha mantıklı olur, zira az harcayınca az kazanıyorsunuz ve ödediğiniz kart ücretine değmiyor.

  • roket adam  (07.10.19 00:56:17 ~ 00:56:51)
maximum. yemeksepeti sağ olsun 40 a 20 her ay.

  • denek hayatım  (07.10.19 01:03:06)
Garanti bonus. Harcama tutarı ile pek alakası yok. Ama genelde kampanyalar şu şekilde: şu tarihe kadar, tek seferde ayrı günlerde 125 tl ve üzeri bp den alacağınız 5. Yakıta 40 tl bonus.
Ben o ay yakıtları bp den alıyorum. Tek seferde fulle demiyorum da günlere bölerek 125-125 alıyorum. Sonraki ay shellde kampanya oluyor misal oradan alıyorum.

  • Kahir ekseriyet  (07.10.19 10:11:23)