patent ve marka vekilliği sınavına hazırlık hk.

merhabalar,

ayıptır söylemesi ben tamamen kendi eşekliğimden bu sınavı unuttum. kitabını falan alacaktım çalışacaktım. az evvel tesadüfen twitter'da görmesem kaçıracaktım hatta. sınav 16 kasımda, çalışmak için kitap temin edip 16 kasıma kadar yardırsam olur mu? sınavın zorluğunu vs bilen girmiş olan, bu işi yapan var mı aramızda? sınav iki yılda bir yapılıyor, bir dahaki 2021'de olacak yani. tereddütteyim, bu zamana kadar savsaklamanın da pişmanlığıyla yapar mıyım yapamaz mıyım bilemedim.

Bu alanda çalışıp çalışmadığınıza bağlı. Çalışıyorsanız daha kolay olacaktır ancak hiç deneyiminiz yoksa baya çaba harcamanız gerekecek. Alanınız hukusa daha kolay olabilir ama sayısalcıysanız kafa karışıklığı yaratabiliyor (kendimden biliyorum)

Bir PEM'in eğitimleri var İstanbul ve Ankara'da. Bu şehirlerdeyseniz arayıp yer var mı diye sorabilirsiniz. Sitede eğitim yapıldı tamamlandı falan diyor olabilir ama çok çabuk doldukları için yenilerini açmışlardı onlarda yer kalmış olabilir. Hiç olmadı kitabı da alabilirsiniz, detaylı sunumlar, mevzuat ve örnek sorular var. Ayrıca eğitimcilerden olan Dr. Senem Kayahan'ın bir youtube kanalı var 2017 sınavının sorularının çözümleri var orada. Baya iyi anlatır kendisi.

PEM'in sitesi: pem.org.tr
Dr Senem Kayahan'ın youtube kanalı: www.youtube.com

Kaynak: 3 buçuk senedir bu sektörde çalışıyorum (patent kısmında), ancak 2017'deki sınavda ikinci aşamada kaldım, bu sene tekrar gireceğim.
  • peki madem  (05.10.19 21:12:28)
PEM'in eğitimiden haberim var, istanbul için boş yer de var yeni açılan gruplarda. ptesi günü kendilerini arayacağım yayınladıkları form belki güncel değildir vs netleştirmek amacıyla.

  • solitude ov the lonliest star  (05.10.19 21:17:31)