Sayısalcı olmayan biri iyi coder olabilir mi

Matematigim iyi olmadı ama ezberim iyidir. Bu işlere merak salsam mı macro falan yazsam iş yerinde faydası olabilir sanki

Ezber mevzusu değil, mantığın çok iyi olması lazim. Temel ihtiyaç bu ve analitik bir düşünce tarzı.

  • kisa  (04.10.19 16:22:49)
İzah etmesi uzun ama özetle:

Zamanında matematiği sevemediyseniz (baskı, kötü/yetersiz öğretmen, ciddiye almama vs.) ama şimdi matematik öğrenmeye açıksanız, iyi bir yazılımcı olabilmenize engel değil.

Kodlama için matematiksel ve analitik düşünce şart gibi zira programlama zaten matematik biliminin alt dalı.

Mesela benim üniversite 4. Sınıfa kadar (bilgisayar mühendisliği) matematikle aram kötüydü. O dakikadan sonra sevmeye başladım matematiği.

Ezberi iyi olmanın kodlamada ekstra bir faydası yok. Analitik düşünebilmeniz önemli.
  • dilemma of subscribtionability  (04.10.19 16:26:06)
Ortalama bir zeka ile iyi bir yazılımcı olabilirsiniz, belirsiz olan bu sürecin 1 yıl mı 10 yıl mı süreceği?

  • shape of shapelessness  (04.10.19 23:23:51)