[]

Ağır işsiz trol arkadaşı engellemeli miyim?

Merhaba arkadaşlar,

Kafamın uyuştuğu, iletişim halinde olduğum üniversiteden bir arkadaşım var. Zaten 1-2 tane arkadaşla görüşüyorum, diğerleriyle olan bağlarım koptu. Bu arkadaş da geriye kalan bir iki kişiden biri. Ama son günlerde ağır saçmalamaya başladı.

Bunun sürekli bel altı sohbetleri yapan, soğuk espriler yapan, gereksiz, ağır işsiz, otçu bir arkadaş grubu var. Bu arkadaş grubunun oluşturduğu Whatsapp grubunda dönen moronca, gerizekalıca, insanın iqsunu 100- 200 puan düşüren paylaşımlar yapılıyor.

Bu gerizekalı arkadaşım da son zamanlarda bunları benimle paylaşmaya başladı. Ben de böyle şeylerden ölümüne nefret ederim. Kendisini böyle şeyler paylaşmamasını, hoşlanmadığımı söyledim, devam ederse engelleyeceğimi söyledim. Ancak bu gerizekalı trol olduğundan mıdır nedir hala paylaşmaya devam ediyor. Ama benim şalterler atmaya başladı. Çünkü ben ciddi bir insanım, öyle ergen saçmalıklarıyla asla işim olmaz. Ama engellemeyi düşünüyorum onu bu yüzden.

Eğer onu engellersem de neredeyse hiç arkadaşım kalmayacak. Gerçi yapmadığım şey de değil. Bana ters gelmeye başlayan yakın arkadaşlarımı bir kalemde sildim. Ama bunu yapmak da çok acımasız geliyor. Sizce ne yapmalıyım? Siz ne düşünüyorsunuz? Teşekkür ederim.

 
seni mutlu etmeyen bir arkadaslik arkadaslik degildir. ben olsam eger rahatsiz oluyorsam ve soyledigimi anlamiyorsa iletisimi keserim. normale dondugunde tekrar iletisim kurarim ama donmezse de nolmus diye merak etmem.


  • in vino veritas  (03.10.19 18:32:36) 
Engelleme de cevap verme, anlar herhalde ciddi olduğunu


  • valarmurgulis  (03.10.19 19:02:10) 
Bu kasiyorsan engelle gitsin. Bayagi dert etmişsin.


  • stavro  (03.10.19 20:48:41) 
Bence bas engeli direkt. Sabit bi arkadaş çevresi olanları hiç anlamam zaten. Arkadaş çevresi dediğin kişi geliştikçe farklı deneyimler edindikce önce yıkılır sonra yeniden inşa edilir. Arkadaşım kalmayacak diye düşünme yani. İhtiyacın olan kişiler gelir bulur seni merak etme.


  • superfluid  (04.10.19 00:10:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.