Windows 7 Format Sorunu

Değerli Cyborg'lar
Bilgisayarıma windows7 kurmaya çalışırken herşeyi geçiyor o imleciğin olduğu yer varya loading kısmı gibi,orada takılıp kalıyor 10 dakika 15 dakika hiç bir değişiklik yok,CD yi çıkartıyorum diğer adıma geçiyor disk bölümlendirmeye. Nedir nasıl iştir saç baş yoldurdu sabahtan beri çözemedim, CD de problem var diye 3-4 defa değiştirdim ama yok olmuyor bi el atıverin be.

aynı imajı cd'ye yazıyorsan, farklı imaj dene istersen?

  • desdinova  (14.04.10 21:40:16)
hicbirsey anlamadim, sorunu biraz daha aciklayici yazsaniz?

  • crucio  (14.04.10 21:48:14)
tekrar anlatayım üstad, şimdi cd yi taktım yeniden başlattım bios ayarı felan filan, siyah bi ekran geliyor ve klasik loading barı varya o dolmaya başlıyor amma velakin o hiç bitmiyor yarım saat beklememe rağmen, ne zamanki cd yi çıkartayım ozaman bir sonraki adıma atlıyor

  • Bravefart  (14.04.10 22:19:29)
1. Win7 DVD'sini değiştirin. (Orjinal ise DVD cihazınızda bir ihtimal sorun olabilir.)
2. "Bilgisayarıma" dediginiz icin Masaustu PC oldugunu tahmin ediyorum. RAM'leriniz 1'den fazla ise birer tane bırakarak kurmayı deneyin.
3. Cihazınızda kart olarak takılı ekstra donanımlar var ise onlardan sadece ekran kartını bırakarak deneyin.
4. Hard diskiniz Sata olması muhtemel. Sata kablonuzda sorun olabilir.

Umarım yukarıdaki maddeler kadar basit sorunlardır.
  • Polizei  (14.04.10 23:25:03)
donanimsal bir sorun oldugunu dusunmuyorum cunku belirtitgniz asamada sadece cd deki bilgileri harddiske yaziyor kurulum. cd'yi cikarttiginizda da duzeldigine gore cd ile alakali bir problem oldugnu dusunuyorum. baska bir image ile kurulum yapmayi deneyin. usb den de kurulum yapabilirsiniz hem cok daha hizli olur hemde bosuna cd-dvd harcamamis olursunuz. indirdiginiz imajin md5 degerini de windowsun sitesindeki deger ile karsilastirin. boylece indirdiginiz imajin birebir kopya oldugundan ve sorunsuz oldugundan emin olabilirsiniz

  • crucio  (15.04.10 01:22:58)
dvd-rom'dan kaynaklanıyor. ben de ofiste yaşıyorum aynı şeyi. o kadar çıldırtıcı olmamalı ama demek ki rom baya sıkıntılı.

  • cari kacik  (20.08.10 14:13:12)