cardview for döngüsünün içine nasıl koyarım ? android - java

Merhaba twitter klonu yapmaya çalışıyorum.
Login - register kısmı tamamlandı.
Twit atabiliyor ve atılan tiwiti görüntülebiliyorum.
Son atılan twit de en üst sırada görülüyor.
Webservis olarak mysql-php kullanıyorum.
veritabanından gelen verileri android tarafına json olarak çekiyorum.
Sonra gelen json verilerini for döndüsü ile textview içine yazdırıyorum.
Fakat ben card view içinde yazılan yazı görülsün istiyorum.
Bunun için de card view for döngüsüne sokmam lazım.
Bunu nasıl yapabilirim. ?

Github proje

github.com

public void onResponse(JSONObject response) {
try {
JSONArray jsonArray = response.getJSONArray("employees");
for (int i = 0; i < jsonArray.length();i++){

JSONObject employee = jsonArray.getJSONObject(i);
String akis = employee.getString("akis");
//String lastName = employee.getString("lastName");

card_text.append(akis + "," + "\n\n");
}

} catch (JSONException e) {
e.printStackTrace();
}

Merhabalar. Yapman gereken şey adapter ve item siniflari oluşturmak.
Listview için olanlarla aynı şekilde. Bunu internetten bulabilirsin.
Yapman gereken;
1 main class (burada jsondan cektigin verileri for döngüsü içinde item sınıfından olusturdugun bir list icerisine atmalisin ve daha sonra olusturdugun listi adapter'a set etmelisin. )
1 item için xml arayüz ( içinde sadece cardview olan xml dosyası)
1 item sınıfı ( burada isim soyisim vs. Gerekli bilgileri tanimliyorsun, get set metotlarını olustur)
1 list adapter class ( burada item sınıfını set edip arayüzde ne nereye gelecek onu ayarliyorsun )

Internette bolca örnek vardır:)
  • kaptan maydanoz  (03.10.19 14:52:25)
@kaptan maydanoz Merhaba öncelikle 6 gündür cevap veremediğim için özürdiliyorum. Bunun sebebi görmemem farketmediğim için üzgünüm.

Cevabın için teşekkür ediyorum fakat ben şu şekilde yaptım.

Recycler view ile yapabildim.
  • aristotelesin berberi  (09.10.19 09:31:53)