[]

hani youtube tv'yi öldürüyordu

trending listesine bakayım dedim en çok izlenen videoların %90'ı falan ya dizi fragmanı ya dizi bölümü ya magazin ya da bi tv programı falan böyle gidiyor. ee bu youtube tv'ye alternatif değil miydi tv'yi öldürmüyor muydu? diziden başka bir şey yok listede. 5 günde 7 milyon kişi hercai'nin son bölümünü izlemiş youtubedan wtf?
 
tv yi öldürüyor çünkü artık insanlar haftanın 1 günü, akşam belli saatte, onlarca dakikalık reklama katlanarak izlemek zorunda değiller. Tv kanalları için çok büyük zarar. Reyting alan dizi belliydi, reklamdan parayı kırıyorlardı. Şimdi ise noluyor millet belki yolda izliyor, 3 gün 5 gün sonra izliyor. Tüh kaçırdım, özetini bekliyim derdi yok. Kanallar kendi sitelerine yüklerdi artık herkes youtube'a yönelince oraya yükler oldular. Fakat ne oldu, youtube onlara ne kadar reklam geliri verirse ona razılar. Yok öyle kendi kanalında saniyesine bilmem kaç bin liralar almalar artık.


  • senolll  (03.10.19 01:58:52) 
evde akıllı tv var. anten bağlı değil 7/24 netflix youtube xbox açık. tvnin tarayıcısından çok nadir tv yayını izliyorum.


  • ergenpezeveng  (03.10.19 02:07:48) 
Hangi sayısal veriye göre ölmüş tv?


  • 2 tostos turan  (03.10.19 08:51:51) 
Ben de öğrenci evi sonra bekar evindeyken kimse tv izlemiyor, herkes internette takılıyor zannediyordum.
Yaklaşık 15- 20 sene önceden bahsediyoruz.......
O sebeple türkiye sizin kısıtlı çevrenizden ibaret değil
Koca istanbul koca türkiye
Saçmalamayın
  • 2 tostos turan  (03.10.19 08:53:38) 
Teknolojiyle alakası olmayan görece yaşlılar ve Youtube yayınını TV'de izleyemeyenler dışında (ekonomik gerekçeleri de ekleyelim) TV'ye bağlanan yok. Tabii bu kullanmayan kısım ciddi bir orana sahip.


  • leo1905  (03.10.19 09:20:37) 
tamam da youtube dizi üreten bir platform değil ki? yani youtube'un amacı var olan içerikleri (dizi, müzik vs) sunmak. üretim yok yani. o yüzden youtube ile tvyi bu anlamda karşılaştırmak anlamsız. yanlış çıkarım yapıyorsunuz yani. tv'yi bir şey ile kıyaslayacaksan ancak netflix, blu tv gibi içerik üreten platformlarla karşılaştırabilirsin. bunların dışında tvde üretilen içeriğin tvden değil de youtube üzerinden milyonlarca izlenmesi de youtube'un tv karşısındaki gücünü gösteriyor.


  • tabirimekruh  (03.10.19 10:50:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.