Bahis sitesi reklamları

Yasal da olsa bahis reklamı yapmanın yasak olması gerekmiyor mu? Bir nevi kumar sonuçta.

Kumar komple yasak değil, devlet kontrolü dahilinde olanlar serbest. Misal at yarışları, İddaa, Milli Piyango, Süper Loto vb.

Dolayısıyla reklamları da belli oranlarda ve kurallarda serbest. Daha spesifik örnek verirseniz, mesela X reklamını Y mecrasında gördüm, daha net cevaplar da gelebilir.
  • crown  (02.10.19 19:01:43)
7258 sayılı FUTBOL VE DİĞER SPOR MÜSABAKALARINDA
BAHİS VE ŞANS OYUNLARI DÜZENLENMESİ
HAKKINDA KANUN

madde 5 şöyle başlıyor;

''Kanunun verdiği yetkiye dayalı olmaksızın;''

yasal olanlarda sıkıntı yok.

yasal olmayanlarla ilgili daha önce meşhur bir olayımız var.

(bkz: 9 nisan 2013 galatasaray real madrid maçı)

real madrid'in göğsünde bwin yazıyordu ve herkes onu konuşuyordu.

www.milliyet.com.tr

real madrid maça göğsünde reklam olmayan formayla çıktı.

youtu.be
  • blue eyes white dragon  (02.10.19 19:06:40)
Son günlerde canlı iddaa reklamları mesela, resmen özendirme çabası icindeler,iddanin yasal adresi vs gibi sloganlar. En azından TV ve radyoda olmaması gerektiğini düşünüyorum. Eskiden bu kadar yoktu sanki

  • olaylar olaylar  (02.10.19 19:07:06)