[]

Bu devlet niye dolandırıcılık yapıyor? Ödemezsem ne olur? (Trafik cezası)

Bütün ödemelerimi, cezamı, vergimi bokumu püsürümü günü gelmeden öderim. Kontrol de ederim.

Az önce şans eseri interaktif vergi dairesi'ne girince görüyorum ki 2018de bana bir ceza kesilmiş, bu ceza da geçen ay tebliğ edilmiş bana (gelen bir tebligat,uyarı yazı hiç bir şey yok) ve ödemediğim için de faiz eklenmiş üstüne.

Benim lügatımda bunun adı doladırıcılık. Bu borcu ödemezsem ne olur? Ki ödemeyeceğim.

Bu arada e-devlette çıkmıyor, interaktif vergi dairesine girip kontrol edin derim.

 
Vergi dairesine herhangi bir işiniz düşerse borç yok kağıdı gerektiren, onu ödemeden hayatta işinizi halletmezler. Arabayı devredemezsiniz, alkolden vs yakalatırsanız geri alamazsınız o parayı ödemeden. Başka borç yok kağıdı gerektiren tüm işlerde de karşınıza çıkar.


  • rosencruz  (02.10.19 14:24:41) 
Ek olarak odemediginiz surece faiz islemeye devam eder.


  •   (02.10.19 14:34:56) 
cezanın kesildiği tarihten itibaren 5 yıl içinde ödemezsen faiziyle birlikte bütün banka hesaplarına haciz gelir. benimkine 2200 tl geldi.


  • dakota  (02.10.19 14:43:22) 
Benim de gecmis yillardan kalan cezalar varmis, gecen ay odedim hepsi 3 kati olmustu..


  • msb  (02.10.19 20:52:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.