Özel sektör çalışanı için sağlık raporu

Arkadaşlar eşim özel sektörde çalışan bir işçi. Ayağının üzerine basamamasından ötürü 5 gün rapor almıştı.

Bu ay maaş düzenlemeleri yapılırken maaşından kesinti olacağını söylemişler. 3 günden sonraki günlerde kesinti yapılıyormuş. Eşim 4 gün istirahat kullanıp 5. gün iş başı yaptı.

Yövmiyesi zaten 70 tl bile değil ama kesilen tutar 368 küsur lira.

Bu nasıl oluyor, biz mi bir şeyleri yanlış anladık, mevzuatla alakalı pek bir şey bulamadım. Bilenler ilgilenebilir mi ?

yanlış bilmiyorsam o tutar ziraat bankasına yatıyor tc'niz ile gidip çekiyorsunuz.

sgk.hesaplama.in

burdan da hesaplayabilirsiniz
  • kablelvuku  (02.10.19 13:19:33)
Bir de şu var, asgari ücret olan tutarı banka hesabına yatırıyorlar. Diğer kalan kısmı ise elden teslim ediyorlar.

Yani 2020 tl banka hesabına yatırılan paradan kesinti yapıp 1680 tl yatırılmış, elden teslim edilen paradan yani 780 tl den 37 lira kesilmiş.
  • tekil3.şahıs  (02.10.19 13:26:16 ~ 13:31:42)