[]

30 Yaş üstü duyurucular. Görücü usulu.

Duyurunun 30 yaş üstü güzin ablaları sorum sizlere.

Ailenizden gelen hayırlı nasip tekliflerine karşı duruşunuz nasıl oluyor? Yani şöyle böyle biri var dediklerinizde "hayırlısı" mı diyorsunuz? Yoksa "istemem ben" deyip kestirip atıyor musunuz ?

Yaş ve cinsiyet ile belirtirseniz sevinirim.

 
Hayırlısı


 • damladamla  (01.10.19 21:54:09) 
Ailem öyle bir şey demez. Demiş olsalardı da rahatsız olduğumu belirtirdim.


 • rock n roll  (01.10.19 21:55:27) 
‘Şöyle biri’ kısmı çok önemli


 • ashleybon  (01.10.19 21:59:53) 
Böyle teklifleri geri çeviririm. Sevmem öyle şeyler.

Cevapladım; ama 30 yaş üstü kriterini karşılamıyorum, henüz 29'um.

Cinsiyet: Kadın.
 • siyah noktali film  (01.10.19 22:14:21) 
Ailemden boyle teklifler gelmiyor.
Oyle seyler olsaydi "yav yuru git" der kapatirdim.

31E
 • stavro  (01.10.19 22:30:31) 
30 a kadar bi şekilde evlilikle ilgili sorular geliyordu, görücü usulu ya da talip bulma gibi değil, ne zaman evleneceksin vs gibi. 30 dan sonra o konuyu tamamen kapattılar, ne soruyorlar ne merak ediyorlar, öyle bi kısmet var, şunun tanıdığı var gibi bi teklifte ya da öneride de asla bulunmazlar. 38 k.


 • hypathia  (01.10.19 22:39:21) 
teklifler geliyor. bakarız diyip geçiyorum. sadece biriyle görüştüm bugüne kadar. maaile beni evlendirmeyle kafayı bozmuş durumdalar.


 • scudman1  (01.10.19 22:43:33) 
bakıyorm direk olmaz diyorum

30e
 • duşambe parçalıbulutlu  (01.10.19 22:46:53) 
Bende direk olmaz diyordum baktım annem susacak gibi degil , evet deyim zaten kız hayır der diye düşündüm yada en kötü bir çay içer gelirim diye.

Sonra annem haber etmiş kız hayır demiş,ben görücü usulu filan istemiyorum diye :)

Bende anneme yüklenmiştim ,kıza sormadan bana niye soruyorsun , beceremiyrosun bu işleri bir daha görücü usuluyle karşıma gelme diye :)

Tam herşey planladığım gibi gidiyordu ki , kızı ikna etmişler bir şekilde görüşmeye , ilk buluşmamaış 5-6 saat geçti bayada uyumluyduk

1 sene civarı aileler birbirini görmedi bile görücü usulu tanışıp normal devam ettik gibi
1 senedirde evliyiz :)

34 E
 • bnmzz  (02.10.19 00:52:12) 
Görücü usulü aslında belirli bir zamandan beri yanlış anlaşılıyor toplumda.

Görücü usulü tam anlamıyla erkeğin ebeveynleri kızın ebeveynlerinden kızı ister, aralarında anlaşırlar ve söz kesilir. Ne kız erkeği görür ne erkek kızı, hatta çoğu zaman anneler bile pek karışmaz, iş babalar arasında hallolurdu.

Gurbette çalışan erkek evlada mektup ya da telefon yoluyla iletişim kurulup "seni nişanladık, hayırlı olsun" demek çok sıradandı bir zamanlar.

Günümüzde olan ise annelerin tanıdıklar aracılığıyla bağlantı kurup çiftleri tanıştırmaya çalışması.

Ha arkadaş ortamında arkadaşlar tanıştırmış, ha vapurda, ya da işyerinde, ya da okulda veya annenin komşusu Zeliha Teyze aracılığıyla.

Ön yargılı olup kestirip atmayın, tabiki evlenmeye sıcak bakan biriyseniz.
 • John Bloor  (02.10.19 17:49:08) 
ailenin buldukları nedense pek kalifiye oluyor. yurtdışında yaşayan doktoralı masterlı tipleri buluyo annem nerden buluyorsa :D sevgilim olmasa bi düşünürdüm, görücü usulu de olsa insan değil mi sonuçta onlar. ama sevgilim olduğu için hiç bu konuda bi adımım olmadı.

hem gorucu usulu değil bu. ha arkadaşın biri var bi tanış demiş, ha annen.
 • rayde  (06.10.19 13:20:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.