[]

Stuttgart'ta nerelere gidilir?

Merhaba Kasım sonunda 3 arkadaş stuttgart'a gideceğiz. 3 gün kalacağız. Nerelere gitmemizi önerirsiniz? 1 günü tamamen europa park'a ayırmayı düşünüyoruz sizce mantıklı olur mu? Gezilecek müze ve civar yerlerde gitmemizi önerdiğiniz kasabalar nereler olur?
 
1 tam günü Mercedes Benz Museum ve Porsche Museum'a ayırın. Arabalarla ilginiz yoksa bile Mercedes müzesine gidin.


  • roket adam  (01.10.19 21:25:18) 
Bence gidin, Europa Park şimdiye kadar gittiklerim arasında en iyi organize edilmiş ve yetişkinler için en eğlenceli park. Bunu Avrupa'da onun üzerinde park gezmiş görmüş biri olarak söylüyorum.

Schloss Schwitzengen'e gidebilirsiniz, Mannheim ve Stuttgart arasında kalıyor. Ya da güneyin en orjinal şatosu Schloss Lichtenstein'e.

Stuttgart'a gelince:

Hava iyiyse Birkenkopf'a gidin. Şarap bağlarını da gezebilirsiniz, yarım gününüzü alır. Şarap bağlarını gezmeye vaktiniz yoksa Weinstube Basta listenizde yer alsın. Gidemezseniz herhangi bir barda hafif bir şey içmek isterseniz weinschoerle ya da kırmızı içecekseniz Trollinger ya da Sankt Laurent söyleyin. Stuttgart ve çevresinden gelir.

Bira için direkt turistik meydandaki Carls Brauhaus'a gidin, Pils/Helles dışındaki bira çeşitlerinden deneyin. Hepsi gerçekten iyiydi içtiklerimin.

Köy/kasaba demişsiniz. Rothenburg var, zaten bulmuşsunuzdur araştırırken. Beni çok etkileyen, inanılmaz bir yer değildi. Yol üstünde kalırsa gidin elbette.
  • buf-e kür  (01.10.19 21:41:21 ~ 21:44:12) 
Europapark guzel ama kasim sonunda calisir mi? Donmaz misiniz?

Freiburg a filan gidebilirsiniz
  • kuehles blondes  (01.10.19 22:09:32) 
3 günüm olsa heidelberg'e geçerdim ben. Yukarıdaki bahsedilen schlosslar da iyi fikir.


  • asteriks  (02.10.19 08:43:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.