İskan aşamasında olan bir ev satın almak

Bir ev alma aşamasındayım. Ev sahibi ile anlaştık. Ancak ikimiz de süreci bilmiyoruz. Ev, yeni yapılmakta olan bir binada, inşaatı bitme aşamasında. Yapı denetim firmasıyla görüştüm iskan alma noktasında sorun yaşanmayacağını belirttiler.

Süreci nasıl ilerleteceğim hakkında bilginiz var mı acaba?

İskan konusunda herkes öyle der iskan kesin alıyoruz diye de pek öyle olmuyor

  • seyyar satıcı  (01.10.19 17:28:29)
yapi denetim dediginin parasini muteahhit veriyor. belediyeye bi sorun siz

  • brkylmz  (01.10.19 17:31:58)
dostum iskan ücretini düşerek evi al. sıkıntı cıkmaz iskan almakta.

  • sizofren06  (01.10.19 17:33:16)
hocam
yapma
eve izin cıkmaz
kacaktır vs.
aglarsın

tapusuna kredi cikmayan evi alma bu kadar basit
  • kingcyrax  (01.10.19 17:39:12)
İnkansız eve kredi çıkıyor. Biz aldığımızda da iskansız aldık. Müteahhit sözleşme yaptı bizimle şu tarihe kadar iskanı alacağım almazsam cezai şartlar şunlar diye. Gerçektende söylediği tarihte aldı. Ama başka bir arsamızı başka müteahhite verdik belki 4 yıl iskan alamadı. Siz bir sözleşme yapın derim. Etraftanda firmayı araştırın

  • Neyazayım  (01.10.19 18:09:51)
Cezai şart olsa adam batsa ne fayda. Iskansiz ev bende almazdim. Kirasina bile çıkmadım faturalar fazla geliyor diye.

  • Topalordek  (01.10.19 19:17:53)
Kesinlikle almayin,ve saticiya emlakciya vs inanmayin.
Nerden mi biliyorum oturdugumuz evi iskan alinmadan aldik 5 sene oldu hala iskan alinacak.

  • E.R.W.  (01.10.19 20:28:11)
Sağolun cevaplar için. Ankara’da Bahçelievler’de bu daire. Kredi kullanarak almayı planlıyordum ama bir süre daha düşüneceğim gibi görünüyor

  • ex animo  (01.10.19 21:03:38)
hocam
kredi ile alacaksan
tapuyu goster yine
kredi cikarsa al
iskansız da olsa
evin degeri var
benim demek istedigim
bitirecegiz vs. bu sozlere inanma.
banka ne derse o.
  • kingcyrax  (02.10.19 09:31:23)