Okulu 2 sene uzatmış birini müfettiş/uzman yardımcısı olarak alırlar mı?

sb, özel bankalar

alırlar.
okulu ne kadar uzattığın devlette kimsenin umrunda olmaz. özellikle bahsettiğin kadro mülakat ile alıyorsa hiç bir problem olmaz.

  • baharat  (01.10.19 11:23:22)
özel banka dedim hocam :d

  • sessiz kalma hakkina sahipsin  (01.10.19 11:32:00)
almazlarsa bunun tek nedeni okulu uzatmaniz olmayacaktir oyle diyelim. mulakatta gercekten bilgi soruyorlar, cek senet vs. bunlari dogru yaparsaniz ve mulakat iyi gecerse okulu uzatmamaniz alinmamaniz icin neden olmaz.

  • kassiopeia  (01.10.19 11:35:00 ~ 11:39:54)
alırlar. mülakatta konusu dahi geçmeyebilir. konusu geçerse de makul bir cevap verirseniz üzerinde durmazlar.

bu süreçlere girmeden önce insan kafasında çok kuruyor ama naçizane tavsiyem, karşı tarafından gözünden bakmaya çalışın. genel anlamda istekli, düzgün profilli, işe uygun bir görüntü çizmek cv'de yazan detaylardan çok daha önemli. karşıdaki kişi, tamam biz bu arkadaşla uyumlu çalışır güzel işler yaparız diye düşündüğünde okulu kaç senede bitirdiğiniz çok önemsiz bir detay halini alır.

ayrıca bu süreçlerden geçmiş ve sonrasında öteki tarafını da görmüş biri olarak şunu diyebilirim. 5 kişinin alınacağı bir yerde 20-30 tane çok beğenilen aday olabiliyor. özellikle şu kriz ortamında bu tür şeylerle karşılaşılabilir.

1-2 olumsuz dönüş olursa da enseyi karartmayın yani. sizden kaynaklı bir durum olmayabilir.
  • dave87  (01.10.19 13:31:49)
Özel bankalar alıyor sadece mülakatta neden uzattın diye üzerine gelirler.
Devlet kurumları sıkıntı az önce Tübitak bu nedenle başvurumu reddetti mesela. Bu nedenle elenince insan bir garip hissediyor

  • ashleybon  (01.10.19 18:08:16)