[]

Kalbimim ritmi değişiyor

sanki atımı güçleniyor azalıyor gibi ara ara giriyor bu hal kalbime.özellikle sigara içtikten sonra da (esigara kullanıyorum ).

nadiren ara sıra iğne batar gibi oluyor sol tarafa.2 gündür var arttı iyice bu durum.acile gitsem ekg yapar gönderirler diye düşünüyorum.muayene randevuma da 2 gün daha var kalp rand aldım.ne yapsam ?


 
kendin diyorsun e sigaradan sonra oluyor diye kesin teşhis konulana kadar sigara içme.

durumun ciddiyetine göre hareket eder acildekiler, biz şimdi bilemeyiz ki, onlar neler bulacak, neler düşenecek. belki çat diye yatırırlar.

nikotin vücuda girdikten sonra damarları kasarak darlaştırır, bu da kan basıncını yükseltir. yani her nikotin aldığında damarların kendini daraltıp kan basıncını yükseltiyor bu da eğer olası bir sorun varsa tetikleneceği manasına geliyor.

içme yavrum, içme evladım, içme tontişim.

aynısı kaynıma oldu hık diye gitti temalı korkutucu şeyler anlatmak istemiyorum.
  • hem şişko hem deli  (30.09.19 18:03:38 ~ 18:09:46) 
bazen de içsem de ritmi değişmiyor kalbimin.hatta uykudan uyandıktan hemen sonra ritim değişmesi başlıyor.bilemiyorum ya 2 gün beklemek de can sıkıcı baya


  • trablon  (30.09.19 18:33:55) 
Doktor değilim ama güçleniyor dediğin çarpıntı anladığım kadarıyla. Ritimde duraksama, düzensizlik varsa ritim bozukluğu olabilir. Çarpıntı yemekten sonra, sigaradan ve alkol kullanımından sonra olabiliyor. Kanımca acillik bir şey yok. Arada tansiyonuna baktırmanı öneririm.


  • sorumatik  (30.09.19 18:41:24) 
Tarif ettiğin şey muhtemelen ekstrasistol. Aynı sıkıntı sigara içtikten hemen sonra bende de oluyordu. Gittiğim bütün kardiyologlar sebebinin stres ve takıntı olduğunu söyledi. Sigarayı tamamen bırakmamı ve çayı, kahveyi azaltmamı tavsiye ettiler. Zor da olsa dediklerini yaptım ve rahatsızlığım tamamen geçti şu an. Bazen dayanamayıp kahve içince başlıyor tekrar ama yok denecek kadar azaldı. Kardiyoloğa görüldükten sonra psikiyatriste de görünmende fayda var. Panik atak veya anksiyete başlangıcı olabilir sizde de.


  • her seye atarlanan adam  (30.09.19 21:20:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.