Hastane laboratuarlarında hatalı ölçüm yapılması sık rastlanan bir şey mi?

Yıllardır tsh hormonum bir yüksek bir normal çıkıyor. Doktorlar da yüksek olanların laboratuar hatası olabileceğini söyleyip tedavi gerektiren bir durum olmadığını belirtiyorlar. Bu kadar olağan bir şey mi laboratuar hatası?Aynı gün aynı yerde kan tahli yaptıran yakınlarımda bir anormallik çıkmazken benim değerim oynayıp duruyor :(

1’den fazla hatalı çıkmışsa doğru da olabilir değerler. Değerler 1’den fazla da normal çıkmışsa o da olabilir. Düzgün bir hastaneye gidin

  • avatar is back  (30.09.19 14:56:26)
Mesela değerler kaç çıkıyor?

  • sta  (30.09.19 15:26:59)
6 yıl önce 13, 8 ve 5 çıktığı da olmuştu 3 ve 4 de. O zamandan beri bazen yılda bazen iki yılda bir kontrole gidiyorum ve 3 çıkıyordur genelde. Ama 10 gün önce yine 8 çıktı (aynı gün aynı yere annem babam kardeşim de kan verdiler ve onların sonuçları gayet normal). 3 gün önce başka bir hastanede yaptırdım tekrar, bu sefer 3 küsür çıktı. Delireceğim.

  • ma ya  (30.09.19 15:35:08)
Sık olur mu bilmiyorum da benim erkek kuzenim hamile çıkmıştı kan tahlili sonucuna göre. Başka düzgün bir yerde yaptır.

  • pati  (30.09.19 17:38:52)
Bu konu üzerine yapılan çok çalışma var. Binde üç gibi bi oran kalmış aklımda. Bir çok etken sebep olabiliyor. Ama tekrar verip test tekrarı yaptırmadan laboratuvara suçu atmak kolay.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (30.09.19 22:24:50)