cimer şikayetim

merhaba,

özel bir üniversitede sözleşmeli öğretim görevlisi olarak çalışıyorum. kime daha çok ders verilirse o daha çok kazanıyor ve belirli kişilere torpil yapılıyor. bunu cimer'e şikayet ettiğimde resimdeki yanıtı aldım. bundan sonra ne yapabilirim? yardımlarınızı bekliyorum :(

şu noktadan sonra yapabileceğiniz işe yarar bir şey yok ne yazık ki. kafamda bir sürü alternatif düşündüm ancak hepsinde de okul yönetimi haklı ve kabul edilebilir bir açıklama yapıp sizin elinizi boş bırakabilir. ancak tek şu var max girilebilecek ders sayısı x iken size x-n diğer hocalara da x+y (y kadar dersi max. ders sayısını aştığı için ücretsiz veriyor) veriyorlarsa o zaman bir şey çıkabilir, ki öyle olduğunu sanmıyorum

  • yemrem  (30.09.19 10:42:34 ~ 10:42:53)
her yıl yapılan ders programlarına bakıldığında adaletsizlik açıkça görülüyor ve deneyimle tavsiyeyle falan alakasız bir durum yani. üniversite de ne yaptığını açıkça biliyor ama tabi ki özür dileyecek hali yok. yök adamlarını gönderemez mi okula. canlarını okusunlar istiyorum. :evil:

  • cileklikusmuk  (30.09.19 10:50:20 ~ 10:51:11)
cimerde okuldan savunma isteniyor. okul da hiçbir şey bulamazsa "bu hocayı yetersiz buluyoruz, öğrenci tercihleri bu yönde, bu hocanın performansını beğenmiyoruz vs." diye savunma yazsa yeter.

ayrıca vakıf üniversitesi demişsiniz, devlet olsaydı bir nebze ihtimal var diyebilirdim ama vakıf üniversiteleri dernek statüsünde olduğundan bir nevi özel işletme kapsamında. çalışanlarıyla ilgili devlete karşı çok bağlayıcılıkları da yok
  • yemrem  (30.09.19 11:10:32)
vakıf üniversitesinde çalışırken cimer’e yazdığım şikayetten sonra genel sekreter tarafından odaya çağırılmış, şikayetimin kendilerini zor duruma düşürdüğü konusunda azarla karışık bin tane laf işitmiştim, şikayet hiçbir işe yaramadığı gibi bir de iyice tadım kaçmıştı.
cimer’in zaten tek başına bir şey yapma gücü yok, şikayeti muhattabına iletmekle yetiniyor, kimi kime şikayet ediyoruz durumu oluyor yani. maalesef burdan bir şey elde edilemez.

  • ozgur bir kusun hatirati  (30.09.19 11:23:17)