[]

Jant seti sorusu.

Nereden alınır? İlk defa değiştireceğim için hiç bir bilgim yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
İkinci el alsam mesela riskli midir? Sonuçta bakarak anlayamam kalitesini ve kırılması felaket olur Allah korusun.
İlla yetkili servisten mi almak gerekir yoksa güvenilir markalar var mı bu konuda?
çok teşekkürler.

 
yetkili servisten pahalıya çıkarsın. eğer bu işleri bilmiyorsan jant satan yerlerden al 0 al.


  • mikahakkinen  (29.09.19 21:35:14) 
Jant alırken bana şundan ver çok beğendim. Benim araçtaki 15 inch o halde benim araca uyar derseniz yanılırsınız. Jantlarda ofset ölçüsü dediğimiz bir ölçü var ki uyumlu olmazsa jant Çamurluk yuvasından ya daha dışarıda ya da daha içeride olur ve sürter. Aracınızın ofset ölçüsünü de öğrenip o ayarda jantlara bakmanız gerek.
Ayrıca mevcut lastik ölçüleriniz alacağınız jant ile aynı ölçüde mi bu da ekstra masraf çıkarır.
Aracınızla uyumlu jantlar için iki seçenek var “orjinal” ya da “replika” . Orjinal alacaksanız çıkma yani kullanılmış olanlara bakın sıfırları tuzlu olur. Jantları bir bilenle beraber görerek kontrol ederek alırsanız sorun olmaz.
Replikalar yerli üretim ve Çin üretimi olarak ikiye ayrılır. Yerli üretimlere yönelmenizi tavsiye ederim.
Tercihim çıkma orijinalden yana olurdu.
  • creedwar  (29.09.19 22:34:09) 
Çıkma orijinaller nerede satılır? Sanayiye mi bakayım yoksa lastikçilere mi?


  • bisorumolacaktı  (29.09.19 23:01:49) 
Aracınızın orjinal bijon ölçülerini (4x100,4x98,5x112...gibi) öğrenin ve ona göre alın.Lastikçi “tamam abi bu senin marka,tabii ki uyar”lafına aldanmayın,uzun vadede bijon keser jantlarınız.


  • arenas  (29.09.19 23:33:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.