yunanistan ada muhabbetleri

internette araştırdığım zaman çok detaylı şeyler çıkıyor, anlam veremiyorum. bir salağa anlatır gibi anlatırsanız sevinirim, bu konuyu gerçekten bilmiyorum. öğrenmek istiyorum. hep farklı farklı şeyler çıkıyor. adalarda olan durumlar nedir, şuan ki hükümete yakınıp işte adalarımızı çalıyorlar olayı nedir? yani bizim olan adaya gelip bayrak dikip burası bizim mi deniliyor anlamadım? atıyorum son on yılda bizden aldıkları bir ada var mı şuan? cahilliğimi mazur görün. teşekkürler.

ben bunu "adaları aldılar" diyenlere çok sordum. hangi adalar, ne zaman aldılar, net bir harita gösterin, eskiden türkiye'ye hiç ait olmuş mu bunlar, muhtar göndermiş miyiz, turizm yapmış mıyız diye sorduğumda (sadece sordum) genellikle küfür, hakaret, en kibarından terslenme duydum. kendim bir araştırma yapmıştım, sonucunu da şurada paylaştım: eksisozluk.com

bence bu adaların hangi adalar olduğunu kendileri de pek net bilmiyorlar. adalarla ilgili lozan'daki maddelere de bakmamışlar.
  • i ve been mistreated  (29.09.19 16:48:19 ~ 16:49:42)