ipade kaç para verirdiniz?

sanırım türkiyedeki applestorelarda satılmıyor bu ürün.
abdde 16gb 499$ 32gb ise 599$
şimdi, sizce abdden bu ürünü getiren bir adam türkiyede kaç paradan satabilir. az önce gittigidiyorda gördüm herifin biri 2000 liraya satıyor.
ben 1200-1300e seve seve bırakırdım mesela, peki siz ortalama internet-bilgisayar kullanıcıları olarak bu ürüne ne kadar para öderdiniz?

gg da 1250ye satılıyo galiba ..by the way, wi fi+ 3G olanlar 630 USD imiş..

  • kerem75  (14.04.10 15:40:30)
3g ile ilgilenmiyorum, wi fi yeterli, ben az once gg da gordum, adam 32gblığı 1800 liradan surmus piyasaya, hemenal seçeneği de 2000 lira.
bu fiyattan satamayacağı kesin, peki bu adam neden bu fiyattan ilan veriyor, ilan vermek bedava olsa anlayacağım ama, oyle değil işte, hem para harcayıp ilan veriyorsun hem de urunu satamıyorsun.
nasıl para kazanıyor bu adamlar?
  • de jure  (14.04.10 15:48:15)
3g lileri daha satışa cıkmadı. 1200 civarından fazla vermem amerika fiyatları böyleyken.

he ek olarak almayı dusunyorsunuz sanırım artıları eksilerini iyi düşünün 10" bi şeyden bahsediyoruz netbook daha mantıklı ve işlevsel şimdlik. apple ın hastasıyız ama gerçekler :)
  • rurouni  (14.04.10 15:50:04 ~ 16:06:21)
bu fiyata gayet de satabilir. iphone ilk ciktiginda ben 2000tl den satmistim. ayni sekilde n95 ilk ciktiginda da 1800 tlye satmistim. sana bana mantikli gelmiyor ama aksam katilacagi partide onun havasini atmak bazilari icin paha bicilemez

  • crucio  (14.04.10 15:53:48)
Şimdi ürünün fiyat konumlandırması denilen şey Türkiye'de hiç bilinen bişey olmadığı için büyük ihtimal 1750 civarı olur. Amerika'da laptoptan epey ucuza satılan şey Türkiye'de bunun iki katına yakın bi fiyattan satılarak su kaçırılır. Herkes de verir 1750'yi.

  • eftalit  (14.04.10 16:11:02)
bugün doğubank'ta sorduk 16gblık 1300-1500 arasıydı.

  • pomolilik  (14.04.10 16:18:40)
@rurouni yok yahu almayacağım ben, ama satmayı düşünebilirim belki haziran sonuna doğru... onun için şimdiden piyasaya bir bakayım dedim, o yüzden soruyorum

  • de jure  (14.04.10 16:33:14)
700 dolar sahbnden com da. ama o apple com daki fiyatlara pek aldanmayın onlar vergisiz fiyatlarmış diye duydum. yani siz gidip ny apple store dan netteki fiyata alamıyomuşsunuz. yanlşm varsa düzeltin.
ha bu arada bazı kendni bilmezler netbook la karşılaştırmış ama netbook la alakası yok. netbook denen aletin şarjı taş çatlasa 6 saat gidiyo 6 cell li bataryalarla falan. kullanım amacı farklı. vs vs 100 tane şey sayarım. ipad le ancak hp nin çıkacak olan slate ini, ya da notion ink in çıkacak olan adam adlı tabletlerini karşılaştırabiliriz.

  • rentts  (14.04.10 16:33:55 ~ 16:36:14)
@rentts: evet abdde tax olayı var, şehre göre de değişiyor galiba vergi oranı ama taxfree denen bir olay da var, yabancı ülke vatandaşları için.
bu arada artık netbookların şarj süresi de 8-9 saate ulaştı, o kadar da bok atmayın netbooklara, netbook da iyidir:)

  • de jure  (14.04.10 16:43:42)
@rentts

evet onlar vergisiz fiyatlar cunku amerika da vergilendirme eyaletlere göre değişiyor. Bazı eyaletlerden bunu bu fiyata alabilirken bazılarında üstüne vergi eklemek zorundasınız.

ben de netbook la karşılaştırırken kullanım amacını öne sürdüm zaten, kısıtlı bir kullanım alanı varken bu kadar para vermek gereksiz bence. amerika fiyatından aldıgınızı düşünsek bile. son olrak rentts akıllı ol :D
  • rurouni  (14.04.10 16:53:37)
700-800 tlden fazla vermezdim.. zaten abd fiyatları normal oluyor.. ama sen satamam diye korkma..pahalı da olsa alan bulunur..türkiye de ayda 800 lira kazanan insanlar 500 tl den ucuz telefon kullanmıyor..güzel pazar var yani.

  • 000000  (14.04.10 17:28:28)
yaza dogru satmayi planliyorsan o fiyata satamzsin cunku cok sayida satan olur. su anda dunyada bile sinirli sayida iken tr de bunu satabilirsen eger istedigin fiyati cekersin adamlarin yaptigi gibi. yaza dogru gg, sahibinden ve forumlar bir suru ipad ile dolar dolayisiyla fiyati da duser. ben ps3 slimi amerikada ciktignin ertesi gunu tr'ye getirdim.(tam donus gunume denk geldi) 300$a aldigim seyi 1000tlye sattim burda. eger urun sirf sizde ise fiyati ve pazari siz olusturursunuz:).

  • crucio  (14.04.10 19:49:05)