[]

Yeşil pasaport ve yaş sorunu

25 yasima kadar annem uzerinden yararlanabilecegimi biliyorum, kullandim daha önce ama süresi bitmişti. Su an 24 yasindayim ve 25 olmama 7 ay kaldı.

Simdi tekrar cikartip kullanayim diyorum hakkim bitmeden ama 25e yaklaştığım icin bir sorun olur mu? Mesela 1 senelik verirler mi? Yoksa simdi cikartsam 6 aylik mi verirler?


 
Yeni pasaportunun son kullanma tarihi, 25 yaşını doldurduğun gün olur. 1 yıllık vermezler yani.


  • plutongezegendegilmi  (29.09.19 10:32:23) 
Öğrencilik ya da 25 yaş hangisi önce biterse bitiyor diye biliyorum. Ayrıca bazı ülkeler pasaportunun son 3 ayı kaldıysa almıyor diye muhabbet vardı ne kadar doğru bilemiyorum. Yeşilim var bir yere gidemedim ağlayarak yazıyorum şuan bunu.


  • bahoho  (29.09.19 13:19:40) 
hocam istersen 25 yasina girmene 1 hafta kala cikart, son kullanma tarihi 25.yas gununden 1 gun oncesi olur.

mesela 5 mayis 1997 dogumlu birisinin pasaportunun son kullanma tarihi 4 mayis 2022’dir. ister bugun cikartsin ister 1 mayis 2022’de cikartsin pasaportunu
  • wagner love  (29.09.19 14:05:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.