[]

İnsan, babası olmaktan nasıl kurtulur?

Her gecen gün daha fazla benzetiyorum kendimi. Özellikle ikili ilişkilerde başımı çok ağrıtıyor bu durum. İnsan, babası olmaktan nasıl kurtulur? Ya da kurtulabilir mi?
 
kurtulur, benim babamla alakam yok, fazla yüz göz olmazsanız benzemezsiniz.


  • nahtoderfahrung  (28.09.19 16:47:10) 
Keşfettiğiniz her detayda kendinizi eğitmeniz, dizginlemeniz, iç sesinizi ve sağduyunuzu mütemadiyen dinlemeniz gerekir. Bir yaştan sonra anne babaya benzemek kaçınılmaz oluyor, şikayetçiyseniz sağduyuyu devreye sokmaktan başka bir yol yok. Şikayet edilen şeye, kişiye dönüşmek çok kolay yoksa.


  • benyazarsamolur  (28.09.19 17:42:38) 
Ben kurtulamadım ama sorun da etmiyorum bunu. Kötü özelliklerimiz vardı, konuşa konuşa düzelttik birbirimizi. O kadar benzeyince iyi de oluyor, karşıdakinin ne anlattığını çok iyi anlıyorsun.


  • plutongezegendegilmi  (28.09.19 17:57:49) 
Baya geciktik ben bıraktım uğraşmıyorum


  • anarsika  (28.09.19 18:00:29) 
Mizaç anlamında kurtulmak imkansız


  • olaylar olaylar  (28.09.19 18:04:14) 
şema terapi


  • windows95  (28.09.19 18:34:55) 
farkındalık kazanarak, duygularınızla iletişime geçerek.

gündelik yaşamda verdiğimiz kararların çoğunu bilinçli olarak vermiyoruz aslında, bizi yönlendiren farkında olmadığımız süreçler var. bu, küçükken nasıl cezalandırıldığımızdan ne şekilde takdir gördüğümüze, sevilmek için, korunmak için hangi duygularımızı bastırmamız gerektiğinden bunları nasıl dönüştürmemiz gerektiğine kadar değişiyor. Bunları öğrendiğimizin farkında bile değiliz. Erken çocukluk yaşantıları maalesef...

Yolu ise önce örüntülerimizin farkına varmaktan geçiyor. Duygularınızla bağlantı kurmalısınız. Meditasyon bunun için iyi bir başlangıç olur. "Anda" yaşamaya çalışmak, tüm duyularınızla yaşadığınız anı kavramaya, keşfetmeye ve zevk almaya odaklanmak bir diğeri.
  • ludmilla  (28.09.19 18:57:42) 
safezone'dan çıkıp dışarıdan bakmak gerekiyor önce bir kendine. fark ettiğinden çok daha fazla kötü iz bırakıyorlar.
peki nedir bu safezone'dan çıkmak? yapmaktan korktuğun şeyleri yapmak, ertelediğin şeyleri yapmak, söylemeye korktuğun şeyleri söylemek, kendini sevmeyi öğrenmek sayesinde savunma mekanızmamızı kırmamız lazım. çok zorlanıyorsak destek almak lazım. yönlendirmeler işe yarıyordur sanırım.

  • hasmetizm 2046  (28.09.19 20:50:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.