[]

Dönme Dolap filminin orjinal Amerikan yapımı olanı

Başka bir yerde sorulmuş ben de merak ettim, konusu şu şekilde yazılmış: "1970lerin sonunda ya da 80lerin başında bir haftasonu TV'de izlemiştim. Eski bir Amerikan komedisi. Kılıbık bir adamın en yakın arkadaşı çapkınlıkta sınır tanımaz. Kılıbık arkadaşına yardım için ona figüran olarak çalıştığı film stüdyolarından birinde yaptırdığı gizli ajan kimliği ve silah ayarlar. Artık her akşam bu dümenle çapkınlığa çıkmaktadırlar. Derken hiç hesapta olmayan bir şey olur. Kendilerini gerçek bir casusluk serüveninin içinde bulurlar. İzlerken kahkahadan kırıldığım bu filmin senaryosunun yıllar sonra Zeki Alasya ve Metin Akpınar'ın başrolünü oynadığı "Dönme Dolap" filminde taklit edildiğini gördüm. Orijinal filmin künyesini bilen var mı acaba?"
 
Bu filmin senaryosunu geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz rahmetli Süleyman Turan yazmıştı diye hatırlıyordum, siz sorunca merak edip biraz araştırdım.

Aynı senaryo 1967 yılında Cici Gelin adıyla çekilmiş, Cüneyt Arkın ve Filiz Akın başrol.

Dediğiniz gibi orjini ABD ise 1967 yılından daha eski olmalı o zaman.
  • John Bloor  (28.09.19 13:20:13 ~ 13:22:05) 
Evet, dediğiniz gibi araştırınca Cici Gelin'e ulaştım ben de


  • RedGoldGreen  (29.09.19 19:40:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.