[]

Kapanmış firma üzerinden-internetten satış

Hani bu hepsiburada, n11 gibi yerlerden mağaza açıyorlar ya, bildiğim kadarıyla resmi bir firma gösterip firma ruhsat evraklarını ilgili sitenin birimine göndermen gerekiyor.

Daha önceden açıp kapattığım bir şahıs firmam var. Evrakları hala duruyor. Bunları yollasam, bu yolla internette mağaza açmak mümkün olur mu? Yani firmanın yasal durumunu çek ediyorlar mı? İlgili resmi kurumlara bu evraklar ya da faaliyetler vergilendirme için bildiriliyor mu n11 veya hepsiburada tarafından?


 
(bkz: TCK m.157-158)


  • archmage mahmut  (27.09.19 15:41:15) 
check edip etmediklerini bilmiyorum ama güncel evrakları istiyorlar (yeni alınmış vergi levhası vs. gibi). muhtemelen o aşamada iptal olur.


  • aziz dostum jack  (27.09.19 15:42:34) 
Faaliyet belgesi bu yüzden var :) Muhtemelen güncel tarihli Faaliyet belgesi isteyecekler ve siz onu veremeyeceksiniz.


  • talasas  (27.09.19 16:04:02) 
hadi kabul ettiler. fatura işini nasıl çözeceksin?


  • scudman1  (27.09.19 17:04:49) 
@scud ürünü kendim yollamayacağım, kişi adına sipariş vereceğim başka bir yerden.

Amazonda uygulanan taktik gibi yani
  • enis buyutucu  (27.09.19 17:14:16) 
Vergi numaranın faal olup olmadığına bakıyorlar, zaten ordan patlarsin, kendini rezil etme boşuna.


  • tangoalfa  (27.09.19 18:34:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.