[]

çekim için

selamlar.

biraz ufak tefek videolar çekip oynayasım var. bunun için bir aksiyon kamerası mı alsam, yoksa evde boş yatan iPhone 6 daha mı iyi video çeker?

aksiyon kamerası derken şu ucuz olanları kastediyorum, bütçe maksimum 1000 lira falan.

ses kalitesi biraz önemli, müzikli konuşmalı şeyler falan çekebilirim belli olmaz.

özet: oynamak için bir kamera alayım mı, evde boş yatan iPhone 6 daha iyi iş görür mü?

teşekkürler.

edit: tripod, powerbank, masaüstü tripod var. gimbal güzel fikir, başka almamı önereceğiniz bir şey var mı?

mesela iPhone için sualtı kiti falan var mı güzel?

 
cevap kesinlikle iphone.

Ucuz bir kameranın iphone ses kalitesine ulaşması çok zor. Görüntü kalitesi olarak da sensörü ve işlemcisi iphone 6'dan iyi olamaz. Hem ekranı var, ne çektiğini görürsün, çektiğini hemen izleyebilirsin, powerbank al, tripod al daha da para harcamak istiyorsan zhiyun mobile al keyfine bak.
  • 06017  (27.09.19 09:56:17) 
iphone +1


  • mutantking  (27.09.19 11:00:59) 
dslr makina öneririm. temiz 2. eller var piyasada. illa markII almak zorunda olmadığın gerçeğiyle düşünüldüğünde, 600-700D Canon bu civarda olması lazım fiyat açısından.
hem de fotoğraf kalitesinde video çekiyorsun.
sesi güzel ama yeterli olmazsa yaka mikrofonu bağlayarak yakından alırsın..
  • jeanluc  (27.09.19 21:40:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.