[]

broadway müzikali seçimi

merhaba arkadaşlar,

eşimle ekim sonunda new york'a gideceğiz. gitmişken de bir müzikala gitmek istiyoruz. epey opsiyon var, kararsız kaldık o yüzden.

ps: Eşimin ingilizcesi pek iyi değil, tavsiye verirken dikkate alırsanız sevinirim:)

The Lion King
The Book of Mormon
Aladdin
Moulin Rouge! The Musical
Wicked
Beetlejuice
The Phantom of the Opera
Chicago
Tina: The Tina Turner Musical

Şimdiden teşekkürler:)

 
Keşke sahnede izleyebilsem dediklerim sırayla:

Wicked
The Phantom of the Opera
Moulin Rouge
Chicago
Bir de "oha müzikali mi varmış" kadrosundan Beetlejuice
  • kobuzchu kiz  (26.09.19 22:47:23) 
içlerinden wicked ve lion king’e gittim. wicked daha iyiydi ancak içerisinde fazlaca diyalog vardı. hatta kaçırdıklarım bile oldu.
lion king’de diyalog daha az. konusu da çok bilindik olduğu için eşiniz adına daha iyi olabilir.
isterseniz youtube’dan az az spoiler olmadan bakın bir :)

biletleri kesinlikle gift shop türü yerlerden almayın. todaytix gibi applicationlardan çok daha uyguna alırsınız. aynı gün için çok ucuza lottery ve rush tickets olarak en önlerden bilet alabilirsiniz. gitmenize daha varmış, app’i indirip kurcalayın ve mantığını anlayın. sorunuz olursa yardımcı olurum.

bir de ticket booth var. aynı gün gerçekleşecek müzikallar için sabahtan sıraya giriyorsunuz ama sıra size geldiğinde neye hangi bilet kaldıysa onu alıyorsunuz. biraz şans işi ve aceleden insanın eli ayağına dolaşıyor.
  • violetsky  (27.09.19 00:14:59) 
1. Chicago
2. Wicked
3. Lion King
4. The Phantom of the Opera
5. Digerleri


Ingilizcesi yoksa Book of Mormon yaramaz.
  • hot potato  (27.09.19 00:59:16) 
kesinlikle The Phantom of the Opera


  • basond  (27.09.19 01:07:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.