[]

kedi için antibiyotik

bahçede yıllardır baktığımız bir kedi var. adı efe. kocaman cüssesi olan bir kedi olduğu için bu ismi vermiştik fakat efe ortadan kayboldu 3 sene sonra geri geldi grip olmuş sanırım. 2 ay kadar önce kısırlaştırdık efeyi gribi geçmiyor. veteriner ağır gelir dediği için tek doz antibiyotik yapıp sonrasını getirmedi. her neyse efeyi ne yapsak veterinere götüremiyoruz artık kutuya girmiyor.

efenin kulağında yağlı ve kulak kirine benzer sarımsı bir akıntı var. parçalı şeylerde çıkıyor. hatta kana benzer kırmızımsı akıntılarda var. kulağında enfeksiyon olduğu kokusundan belli. yemesinde içmesinde sorun yok.burnunda sümüğümsü akıntılar var hapşuruyor ciğerinden de hırıltı geliyor. yani enfeksiyon kapmış. kulağını izotonikle yıkayıp gentagut damla ile iyileştirmeye çalışacagız faat enfeksiyon için hap yutturmak mumkun olmadığından iğne ile vurulabilecek bir antibiyotik ismi vermenizi rica edecektim.


 
Yogurt ile karistirilmis sarimsak denediniz mi? Ben bir sure ekeimin poposundan cikan susamlari oyle yok ettim..


  • janderzel zartanyan  (26.09.19 17:01:12) 
Kediye kafanıza göre antibiyotik iğne yapmanız cok tehlikeli, arabasıyla evde gelip bakan veterinerler var, onlardan birini bulmanız daha dogru olur. İlla ben vereceğim antibiyotik diyorsanız yine de gidip veterinerden öneri isteyin en azınsan, alıp yaş mamaya ciğere karıştırıp verirsiniz.


  • hipopotamus  (26.09.19 20:40:30) 
İyi niyetli olduğunuz ortada, duyarlılığınız için teşekkür ederim. Fakat antibiyotik kullanimindaki dozlama insandaki gibi bir tablet bir flakon seklinde olmuyor hayvanlarda. Kilosu enfeksiyon durumu yasi irki hemogram degerleri diger organlarin durumu kullanilacak dozu cok etkiler. Yani iyilik yapayim akcigerleri iyilessin derken bobrek yetmezliginden kedicik ölebilir. Yardim etme isteginiz cok guzel ama bu konuyu hekiminize anlatarak ortak bir karar alin. Belki de hekiminiz tablet synulox önerecek yas mamayla caktirmadan verebileceksiniz. Ama bilincsiz antibiyotik kullanimindan lutfen kacinin


  • oksijensiznefes  (27.09.19 02:33:16) 
azitro isimli antibiyotik ve kulak ıcın gentagut kullandım kulagındakı akıntı tamamen gecmedı ancak azaldı. azıtro ıse sasırtıcı sekılde kedının kusmadıgı yalandıgı bır antıbıyotık oldu. cıgerlerındekı hırlama gectı burnundakı akıntı da yok oldu sayılır. kedı hızla kılo almaya basladı. 3 kg civarındakı kedıye 1 ml azitro verdim 12 saatte bir. azitro muz kokulu agızdan alınan genelde cocuklara verılen bır antıbıyotık. sıvı sekılde agızdan sırıngayla verılıyor.dozu ayarlarken eczacı ve veterınerden gorus aldım. kedının fotosunu kılosunu vs gonderdım durumuna baktılar hayvan yok oluyor ortadan cunku ımkansızdı onlara ulastırmam. sukur ıse yaradı.


  • hayvan gibi yazar  (02.11.19 03:00:31 ~ 03:03:08) 
Kulağındaki sorunun nedeni kulak uyuzundan kaynaklı olabilir;o da genelde dış parazit ve iç parazit sonrası genelde ortaya çıkan durum.İkisi birden olduğunda genelde bir sonrasında bu durum ortaya çıkıyor.Öncelikle iç ve dış parazit yapılması lazım;sonrasında da kulak uyuzu için tedaviye başlanmalı bu ikisi çözülmeden kulak için yapılan çözümler kalıcı bir tedavi ile sonlanmaz.


  • zeyna  (02.11.19 03:54:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.