İademi etsem, yoksa bir çözümü var mıdır?

Merhaba Arkadaşlar,
Hepsiburadadan bir TV aldım, Vestel 43UD8470 4K Smart, baya ucuzdu diğerlerine göre.
TV gayet güzel çok beğendim aslında fakat şöyle bir problemi var:
Youtube dan uzun bir video açtığımda belli bir süre sonra siyah ekran çıkıyor, tv kapanmıyor ama uygulama kitleniyor. Ancak Exit butonu ile çıkabiliyorum.
Onun dışında netfix vs gibi bir uygulamada hiç sorun yok.
Sizce ben bu sorunu vestel servisi ile mi çözsem yoksa hepsiburadaya 14 günü dolmadan direkt iade mi etsem?

Ne dersiniz?

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim şimdiden :)

yazılımsal bir sorun yüksek ihtimalle. varsa yazılım güncellemesi yap ya da müşteri hizmetlerini arayıp teknik destek al. reset vb. şeylerle çözülme ihtimali yüksek.

  • Bruce  (25.09.19 21:41:14)
bana da güncelleme veya eski yazılım yükleme vb. bişeyle çözülebilir gibi geldi.

hatta siz direk internete bağlayın güncelleyip deneyin.

bi de, youtube program mı, yoksa browser falan mı deniyorsunuz?
belki programların da güncellemesi veya kaldır-yükle si vardır.
  • la traviata  (25.09.19 21:47:24)
değişim isteyin

  • desdinova  (25.09.19 22:23:10)
Vestele arıza kaydı bırakmıştım. Aradılar ve servis gönderebileceklerini söylediler. Yazılım güncellemesi aradım ama yazılım güncellemesi de bulunamadı.
Bu televizyondan nasıl uygulama silinip yeniden yüklenir onu da bulamadım :/
Sanırım iade edeceğim, televizyon şuan hepsiburada da sadece 300 lira daha fazla..
@desdinova hepsiburada değişim yapmıyor maalesef :(
  • kismisolungac  (25.09.19 22:51:45 ~ 23:00:52)