[]

hastalıktan korkmak (30 yaş içerir)

annem, teyzem hemşire, abim, kuzenim doktor. hastanelerde büyüdüm, hala da müdavimiyim bu nedenle. hastanenin her şeyine alışığım, hatta kimsenin sevmediği kokusu bile nostaljik gelir, hoşuma gider. gelgelelim, cerrahi herhangi bir müdahaleye ihtiyaç duymaktan ölümüne korkuyorum.

ameliyata falan gireceğime öleyim daha iyi yani, o kadar. bende damar bulamadıkları için kan aldırma mevzusu da tam bir işkence. dişçi korkum da var ölümüne mesela. yazdıkça daralıyorum, kalp atışlarım hızlandı şu anda. yaş 30'u geçince daha sık aklıma düşer oldu bu durum.

her neyse, ben bu korkudan nasıl kurtulabilirim? psikiyatrist vs. mi? param da yok öyle bu tür konulara harcayabileceğim. cidden yok yani, başka bir şeye verdiğimden değil.

ne tavsiye edersiniz?

 
Abiniz hekimmiş az çok size destek olup yol gösterebilir.


  • sorusor  (26.09.19 00:13:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.