video editlemelik bilgisayar

Merhaba yakın zamanda eşimle bi youtube kanalı açmayı planlıyoruz. Video editleyebilmek için bir bilgisayara ihtiyacımız olacak. Bunun için de bilgisayar almalıyız (çok zekiyim) işimizi görebilecek bir bilgisayar istiyoruz ama nasıl bir şey işimizi görür? normalde bilgisayara ihtiyacı olan tipler değiliz telefonlar yetiyor ama varken de arada kullanırız belki oyun için falan video çekeriz ne biliyim :D
çok tuzlu olmayan bilgisayar önerileriniz neler?

elinizde bir bilgisayar var mi? varsa onunla yetinin.

bir ara video editleyebiliriz diye alinmaz bu.

yaptikca ögreneceksiniz bu isleri. sonu yok bu bilgisayarlarin cünkü.

eger hic bilgisayar yoksa elinizde en düsük konfigrasyonda kurun, zamanla gelistirin bütce kisitliysa.
  • duygusuzromantik  (25.09.19 16:12:01)
i5 işlemcili bir şey işinizi görecektir.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (25.09.19 16:16:41)
İyi bir program kullanacaksanızdır onu kaldırsın i7 de olur bence. Benimki i5 premier pro’da ölüyor bilgisayar. Gerçi Asus’un dandikliğinden de olabilir. Hp iyidir

  • sydney  (25.09.19 16:29:14)
macbook pro tavsiye ederim. final cut pro, adobe premier vs işinizi görür.

  • emfuzi  (25.09.19 17:11:05)
video editleme derken hd mi? 4k mı editleyeceksiniz ? sadece basit kurgu işlerim mi olacak yoksa efektler vs eklenecek mi? ilk öne amacı belirleyip ona göre bir sistem toplamak daha mantıklı. mesela final cut kullanacaksanız mecbur macbook ve ya imac almanız gerekir. minimum 10 dakika ve 1080p olacağını düşünerek render sırasında yaşlanmamak için ortalama üstü bir cihaza ihtiyaınız olacaktır. daha detaylı bilgiler ile daha net cevaplar alabilirsiniz.

  • ayyas rapido  (26.09.19 00:46:35)
En az 8 gb ram,intel i5 yada ryzen 2500.

  • elebego  (26.09.19 04:33:07)