ptt HGS vs banka HGS

işbankasından mesaj geldi.. HGS alt limit 30liradan 50liraya yükseltilmiş..
yani artık HGS bakiyeniz 50liranın altına düştüğü anda banka otomatik olarak 50lira yüklerim diyor..
benim gibi ayda yılda bir HGS'yi kullanan birisi için kocaman bir saçmalık ortaya çıkmış oldu..

şöyleki;
bakiye 48liraya düştüğü anda banka sizin hesabınızdan oraya 50lira ekleyecek..
hiç kullanmadığım bir sistemde 98lira bakiye beklemeye başlayacak..
izmir'de yaşıyorum.. HGS kullanabileceğim tek yer çeşme otoyolu.. o da yılda 2 defa gibi bir şey..

bankayı aradım bu otomatik tamamlama olayını iptal etmek istiyorum dedim kabul etmediler..
tek seçenek bankadan aldığım HGS'yi kapatmak..

- banka HGS'sini iptal ettireyim mi?
- HGS olmadan yaşayabilir miyiz bu sistemde?

- PTT'den HGS alırsam orada alt limit nedir?
- PTT'ye istediğim zaman istediğim kadar para aktarabilir miyim?

Ben PTT’den almıştım alırken sanırım bi 50 lira mecburi yüklüyorlar ondan sonra ister kredi kartını bağlayıp aynı banka sisteminde olduğu gibi bakiye azaldıkça otomatik yüklüyorlar istersen kredi kartını bağlamayıp uygulamadan manuel olarak sen yüklüyorsun.

  • angelus  (25.09.19 15:49:00)
50 liranın hesabını yapıyorsan o arabayı satman daha mantıklı olur, arabalar kaç 50 lira masraflar çıkarıyor :/

  • roket adam  (25.09.19 16:23:32)
alakasız olacak ama neden ogs kullanmıyorsunuz? ogs'de yükleme olmuyor. Hesabınızda paranızın olması yeterli. Yükleme yapmıyor kendisi. Olandan çekiyor

  • silah taciri  (25.09.19 16:27:03)
@roket adam

bu müthiş yorum için teşekkürler..
yarın ilk işim arabayı satışa çıkarmak olacak..
bundan sonraki işlerime de koşarak gider gelirim nedir yani..
HGS'yi sizin gibi dolu dolu kullanamadığım için çok pişmanım ayrıca :)
  • strobist  (25.09.19 16:41:11)
@silah taciri.. öneri için teşekkürler.. OGS'nin detaylarını araştırıcam..

  • strobist  (25.09.19 16:41:54)
ptt'den alabiliyorsunuz. 7,5 lira + 50 lira yükleme ile. otomatik ödeme yok. online ödeme de sadece pttavm üstünden mi ne oluyordu yanlış hatırlamıyorsam, işte ordan alınca da mecbur sanırım 3 lira komisyon ödemek gerekiyor. komisyonsuz yükleme için ptt'nin bankolarından işlem yapman lazım.

  • akatreil  (25.09.19 16:44:37)
Konu ile alakalı hiçbir bilgim yok fakat bu 50 liralık alt limiti yanlış anlamış olabilir misiniz? Acaba 50'nin altına düşünce otomatikman yükleme değil de yüklenebilecek en düşük miktar 50 lira olabilir mi? Diyelim ki HGS bakiyen 4 TL. Yüklemek istediğinde minimum 50 TL yükleyince 55 TL olacak gibi.

  • boray eris  (25.09.19 17:15:41)
hocam ogs artık vermiyorlar. ben ptt den hgs almıştım online yükleme yapmak için sürekli 1-2 tl komisyon alıyorlardı. gittim iptal ettirdim bankadan aldım. 25 tl olarak da limiti belirledim. yani bakiyem bitince 25 tl ekliyorlar üzerine. yani 24 tl ye düşünce üzerine 25 tl yüklemiyorlar. en azından akbank ta öyle.

  • kraldan cok kralci  (25.09.19 17:18:56)
@kraldan cok kralci OGS satışları hala devam etmekte, yanlış biliyorsun

  • silah taciri  (25.09.19 17:32:30)