Kağıt imzalama olayı?

Dün simit sarayında birşeyler yerken yan masada yapı krediden 2 kişi bir tane adama bir sürü kağıt imzalatıyordu ve adamla aralarında hiç bir diyalog geçmiyordu. Adam üzgün duruyordu (yaşı da maksimum 25). Sizce ne imzalatıyorlardı? Yaklaşık 15 kağıt falan imzaladı. Ve neden bankada değil de simit sarayında? Bir tahmininiz var mı?

saha satış elemanı olabilirler. kredi kartı vs.

  • elorelia  (25.09.19 11:16:37)
Artık çoğu banka bu yöntemi uyguluyor. Müşteriden imzaları şubeden değil, şube dışından alıyorlar. Bir zamanlar(8 sene önce) açıköğretim kaydım sırasında bir devlet bankasının şube personeliyle form doldurmuştum. Bankalar özellikle personele baskı yapıyor dışarda imza konusunda.

  • silah taciri  (25.09.19 11:29:40)
hesap açtırıyodur. artık ayağına kadar geliyorlar hesap açmak için.

  • tinky winky  (25.09.19 12:01:25)
şube dışında imzalama olayı nedir? hukuki bir avantajı falan mı var bankada baskı altına almadık dışarda özgür iradesi ile imzaladı diye?

  • rosencruz  (25.09.19 13:07:29)
@rosencruz farketmez ki. iki durumda da banka baskı altına almamış oluyor. Sonuçta şubede de müşteri kendi ayağıyla geliyor. Dışarda imza olayının bir nedeni de şu: Büyük ve kurumsal bir firmayı portföyüne alan bir şube, firmanın çalışanlarına maaş hesabı açmalı. Bu yüzden de bütün çalışanların şubeye gitme şansı olmadığı için şube çalışanı kendi görevine istinaden ilgili şirkete imza almaya gidebiliyor.

  • silah taciri  (25.09.19 13:45:40 ~ 13:47:56)
hukuki bir olay yok hizmet gibi düşünebilirsin işte. adam sen gelme biz sana gelelim halledelim yeter ki bankamızın müşterisi ol diyor.

  • ayin yazari  (25.09.19 16:13:42)